Želatovice – Hněvotín 0:3 (0:0)

Zdroj: KFS/DENÍK

Duel dvanáctých Želatovic s devátým Hněvotínem v rámci 25. kola krajského přeboru se zpočátku vyvíjel neutrálně. Oba mančafty disponovaly v první půli zápasu solidními šancemi, do šaten však nedal žádný z týmů ani jednu branku. Prokletí bezbrankového poločasu prolomil až ve druhém dějství hostující Jan Šulc v 67. minutě, který úspěšně proměnil střelu z rohu. Vzápětí na něj navázal druhým gólem Hněvotína Antonín Čech, když ze skrumáže zavěsil pod břevno. V nastaveném čase pak korunoval vítězství hostí svou individuální akcí Lukáš Benýšek a hosté si tak na Olomoucko odvezli tři body.

Medlov – Zábřeh 1:1 (0:1)

Zdroj: KFS/DENÍK

Pětadvacáté kolo krajského přeboru znamenalo pro domácí fotbalisty Medlova zkoušku ohněm. Na jejich hřiště přijel jedenáctý Zábřeh, který, ač na konci tabulky, umí soupeře pořádně potrápit. Hosté otevřeli skóre těsně před koncem prvního poločasu. Střelou po zemi za záda medlovského brankáře se trefil Roman Puchr. Domácí se po přestávce snažili vyrovnat, ale chvíli to trvalo. Tuhý Zábřeh výborně bránil. Jeho defenzivu však překonal medlovský Ondřej Müller, když hlavičkou zavěsil a zajistil tak remízový stav. Do konce utkání se již nic nezměnilo a oba týmy se musely smířit s Plichtou.

Dolany – Šternberk 2:7 (2:4)

Zdroj: KFS/DENÍK

Hrdinou zápasu mezi Dolany a Šternberkem se stal Petr Zifčák, který dal během zápasu čtyři góly. Nejdříve však otevřel skóre ve 3. minutě Tomáš Hlaváček, což dolanské fotbalisty zjevně překvapilo. Na něj navázal výše jmenovaný Zifčák, když zahájil kanonádu v 10 minutě. Další gól si připsal šternberský forvard o dvě minuty později. I přes prudký začátek se domácí nevzdaly a první gól Dolan zajistil z dlouhého míče Martin Liška. Šternberk však potvrdil roli favorita a Liškovi branku oplatil hostující Tomáš Hlaváček. Dolanští stihli ještě před koncem prvního poločasu snížit na 2:4, ale po přestávce totálně propadli. Hosté jim nasadili lekci a během deseti minut je poslali spát. Šternberk si zaslouženě odvezl tři body a poskočil na třetí místo v tabulce krajského přeboru.

Ústí – Kojetín-Kovalovice 8:0 (3:0)

Zdroj: KFS/DENÍK

Celkem osm fíků nasázel favorit krajského přeboru
z Ústí oslabenému mužstvu Kojetína-Kovalovic. Hosté přijeli na Hranicko v počtu pouze devíti hráčů. K tomu bez jediného brankáře. Ústí potvrdilo roli lídra již
v úvodních minutách. Během prvního poločasu nadělilo Kojetínu tři góly a kanonáda pak přišla ve druhém dějství,
v němž si Radim Pokorný vystřílel hattrick a David Urbášek úspěšně proměnil penaltu. Vítězství pak korunoval Václav Smolka.

Chválkovice – Mohelnice B 1:5 (0:3)

Zdroj: KFS/DENÍK

Rychlý nástup mělo v rámci 25. kola krajského přeboru utkání mezi olomouckými Chválkovicemi a rezervou třetiligové Mohelnice. Domácí v začátku utkání trochu zaspali, čehož využili hosté a v í. Minutě otevřeli skóre na 0:1. Do šaten pak stihlo mohelnické „béčko" vstřelit ještě další dva fíky, kdy oba góly padly z rozehrávky z rohu ve sledu pěti minut. Chválkovický mančaft se ve druhém poločase úspěšně dotahoval na hostí. To jim však nebylo nic platné, protože Mohelnice tvrdě trestala každou chybu. Ve 49. minutě zvýšil na 0:4 hostující Martin Kotůlek, když úspěšně tečoval odražený míč. Chválkovice dokázaly zareagovat v 65. minutě, kdy se výsledek snažil z individuální akce korigovat Petr Mifka. Mohelničtí borci však nepochybili a jejich výhru korunoval v 76. minutě hlavičkou Milan Olejník.

Litovel – Určice 2:1 (1:0)

Zdroj: KFS/DENÍK

Slávu zažili v 25. kole krajského přeboru fotbalisté Litovle. Tým, který se zmítá na konci tabulky, poprvé na jaře vyhrál proti třináctým Určicím. Dlouhým míčem rozsvítil výsledkovou tabuli domácích Petr Heinz ve 36. minutě. Litovelští tak odcházeli do šaten uklidnění. Úsměv na rtu jim však vzápětí zplihnul. Určice se nehodlaly smířit s porážkou a v 50. minutě vyrovnali na 1:1 potom, co hostující Tomáš Menšík prokličkoval litovelskou obranou a přesně napálil domácího brankáře mezi nohy. Litovelští přesto dokázali vyhrát, když devětadvacet minut před koncem přetavil úspěšně penaltu v gól Martin Schön.

Autor: Lubomír Budný. Zdroj videí: Olomoucký KFS