Mohelnice B – Dolany 3:2 (0:2)

Zdroj: KFS/DENÍK

Stav utkání dokázala obrátit v rámci 26. kola krajského přeboru rezerva třetiligové Mohelnice, která se utkala s celkem Dolan. Potom, co hosté vsítili ze střely Jaroslava Procházky ve 35. minutě první branku, zvýšil na 0:2 pro Dolany úspěšně proměněnou penaltou hostující Jan Bednář. Po přestávce však Dolany mírně polevily, což se jim stalo osudné. Mohelnický Jan Rabenseifer snížil v 58. minutě na 1:2, čímž odstartoval kanonádu. Domácí dokázali otočit utkání během šesti minut. Na 2:2 srovnal Martin Bzirský, když parádně prokličkoval mezi obranou a napřímo vypálil. Vítězství mohelnického „béčka" pak potvrdil Radek Marák v 64. minutě.

Velké Losiny – Ústí (0:7) (0:4)

Zdroj: KFS/DENÍK

Velké Losiny – Překvapivý výsledek sklidili fotbalisté Ústí na hřišti Velkých Losin. Celek
z Hranicka přestřílel v rámci 26. kola krajského přeboru tým
z lázeňského města 7:0. Mančaft pod vedením trenéra Radima Žingora otevřel skóre již v 5. minutě střelou Patrika Sencoviciho. Ten se pak rozjel jako mašina a během dalších dvaceti minut si vystřílel hattrick. Losinští nemohli popadnout dech a Ústí jasně dominovalo hřišti a nedalo domácím šanci.

Kojetín-Kovalovice – Litovel 0:1 (0:1)

Zdroj: KFS/DENÍK

Duel dvou posledních mančaftů krajského přeboru zažilo během 26. kola krajského přeboru hřiště v Kojetíně-Kovalovicích. Domácí na svém pažitu přivítali předposlední Litovel, který vyšel z utkání lépe. Hosté si podmanili Kojetín během prvních minut. I přes slušné šance, však Kojetín nedokázal s Litovlí srovnat krok. Ve 35. minutě otevřel skóre litovelský Petr Grossmann, když obelstil domácí obranu a zasadil tak jediný gól utkání. Ve druhém poločase se na výsledku již nic nezměnilo a hosté si tak z Přerovska odvezli tři body.

Určice – Medlov 0:0 (0:0)

Zdroj: KFS/DENÍK

Vyrovnaný mač zaznamenaly ve 26. kole krajského přeboru fotbalové celky Určic a Medlova. Domácí se solidně popasovali se čtvrtým týmem tabulky. Skóre 0:0 přineslo bod oběma mančaftům. I přesto, že Medlov hodně tlačil na pilu, nedokázali hosté vstřelit jedinou branku. Určicím zase pomohla stabilní obrana, v akcích jim však chybělo zakončení.

Zábřeh – Želatovice 0:2 (0:1)

Zdroj: KFS/DENÍK

Domácí Zábřeh zaspal 26. kolo krajského přeboru, když se postavil na svém pažitu týmu Želatovic. Po úvodních šancích Zábřehu se dopředu více tlačili hosté. Studenou sprchu pak spustil domácím těsně před koncem prvního dějství hostující Ladislav Dlouhý, který dokázal dvakrát ťuknout do nabízeného rohového výkopu a zasadil první fík střelou do pravého rohu. Po přestávce disponovali větším počtem šancí hosté. Jednu z nich využil těsně před koncem želatovický Tomáš Matušík, když míč odražený od břevna přepracoval placírkou na druhý gól utkání.

Šternberk – Jeseník (0:1) (0:0)

Zdroj: KFS/DENÍK

Souboj favoritů krajského přeboru zažilo v rámci 26. kola krajského přeboru hřiště ve Šternberku. Ten na domácím pažitu uvítal vedoucí celek soutěž z Jeseníku. První poločas hrála obě mužstva solidní hru plnou šancí, a do kabin oba celky odcházely za stavu 0:0. Po přestávce rozseknul remízový stav jesenický kononýr Petr Navrátil, když utekl v 59. minutě domácí obraně a krásnou individuální akcí otevřel skóre na 0:1 pro hosty. Šternberk po jeho gólu zabral, dostával se do soubojů, ale na vítězství favorita nedokázal nic změnit. Jeseník tak potvrdil skvělou formu a již nyní má otevřené dveře do divize.

Hněvotín – I. HFK Olomouc B 3:1 (2:1)

Zdroj: KFS/DENÍK

I když fotbalisté I. HFK Olomouc B disponují vyšším postavením v tabulce oproti Hněvotínu, nedokázali v roli hostí vyhrát na hřišti týmu z Olomoucka v rámci 26. kola krajského přeboru. Domácí otevřeli skóre již ve 4. minutě střelou Adama Novotného. Ten jakoby chytil vítr do plachet a o osm minut později zvýšil na 2:0. Na něj vzápětí zareagoval hostující Michal Bradáč, který snížil ve 27. minutě na 2:1, když trefil pravý horní roh. Po přestávce domácí nepolevovali. Drali se dopředu a Holice začala dělat chyby. Hosté na to doplatili v 69. minutě, kdy vyfasovali trestné střílení. Penaltu úspěšně proměnil hněvotínský David Kobylík a zajistil tak domácím tři body.

Kralice na Hané – Chválkovice 3:1 (2:1)

Zdroj: KFS/DENÍK

Uspokojivý výkon podali fotbalisté Kralic na Hané v rámci 26. kola krajského přeboru, když porazili 3:1 celek Chválkovic. Domácím otevřel skóre ve 22. minutě Ondřej Novotný, který využil kopu z rohu a dokázal zakončit do levého spodního rohu. Ve 41. minutě pak na 2:0 zvýšit z centru Martin Kováč. Ve 45. minutě pak snížil vlastní chybou Libor Martinka, který si dal vlastní gól. I přesto však Kralice nepolevily a v 81. minutě korunoval jejich vítězství Jan Nečas. Ten ve skrumáži vyskočil nejvýše a zakončil na 3:1. Doma tak zůstaly tři body.

Autor: Lubomír Budný. Zdroj videí: Olomoucký KFS