Chválkovice – Hněvotín 0:8 (0:1)

Zdroj: Olomoucký KFS

Chválkovičtí fotbalisté museli být ve 27. kole krajského přeboru nemile překvapeni. Na domácím hřišti přivítal olomoucký mančaft celek z nedalekého Hněvotína a po vyrovnaném prvním poločase se nestihli domácí divit tomu, co nastalo v druhém dějství.

Chválkovičtí se drželi velmi dobře a šli do několika šancí, přesto navrch měli hosté. Ti otevřeli skóre ve 21. minutě po krásné individuální akci Davida Lošťáka.

Zlom pak přišel po přestávce. Hněvotín nasadil vysoké tempo a olomoucký mančaft zcela rozcupoval. Kanonádu odstartoval ve 47. minutě hostující Antonín Čech, vzápětí na něj reagoval brankou z dlouhého míče Petr Kobylík. S obranou si pak v 59. minutě pohrál Lukáš Pagáč, když po zemi zvýšil na 4:0 pro hosty. Následný haatrick Adama Novotného pak definitivně poslal Chválkovické spát.

Ústí – Šternberk 1:3 (0:1)

Zdroj: Olomoucký KFS

Překvapení sehráli ve 27. kole krajského přeboru fotbalisté druhého Ústí, když doma podlehli 1:3 třetímu Šternberku. Ústí se sice snažilo, ale neproměnilo šance. Celek z Hané šel do vedení ve 40. minutě zásluhou Lukáška. Soupeř hrál chytře do útoku.

Náskok hostí zvedl na 2:0 hned po pauze Toman, načež domácí zkorigovali skóre o chvíli později individuální akcí Tomáše Oravy. Vzápětí však udělal definitivní čáru za mačem hostující Zifčák. Navíc se ústecké skvadře zranil na pátečním tréninku před zápasem gólman David Urbášek. I když se brankář necítil fit, do utkání nastoupil.

1. HFK Olomouc B – Zábřeh 1:1 (0:1)

Zdroj: Olomoucký KFS

Fotbalisté Zábřehu překvapili v rámci 27. kola krajského přeboru Olomouckého kraje. Dvanáctý tým tabulky vyjížděl na pažit rezervy třetiligové Holice a po celou dobu dokázal olomoucké borce kontrolovat. Zábřeh rozsvítil výsledkovou tabuli již v 9. minutě, kdy z přihrávky hlavičkou zakončil Roman Puchr.

1. HFK sice disponovalo solidními šancemi, do zakončení se ale do konce prvního dějství nedostalo. Na 1:1 pak vyrovnal v 60. minutě domácí Marco Boscato. Ten úspěšně proměnil penaltu potom, co hosté zbytečně faulovali. Do závěrečného písknutí se na remízovém skóre nic nezměnilo a oba celky tak braly po bodu.

Kralice na Hané – Mohelnice B 2:1 (1:1)

Zdroj: Olomoucký KFS

Senzačně obrátili utkání 27. kola krajského přeboru Olomouckého kraje hráči Kralic na Hané, když na domácím pažitu porazili rezervu třetiligové Mohelnice. Domácí, okupující 7. místo v tabulce, dokázali překlenout propast, kterou mohelnické „Béčko" otevřelo v 18. minutě. To napálil míč hlavičkou Aleš Heidenreich a zdálo se, že hosté u vedení zůstanou. Přesto Kralice vyrovnaly ve 30, minutě střelou Martina Kováče z voleje.

Diváci cítili bojovnost mezi oběma mančafty i ve druhém dějství. Domácí začali tlačit dopředu a dvacet minut před koncem zápasu zvýšili na 2:1 zakončením Lukáše Tronečka. Kralický fotbalista se dokázal propasírovat před obranu hostí a ze skrumáže vsítil vítězný gól.

Litovel – Velké Losiny 1:2 (0:1)

Zdroj: Olomoucký KFS

Litovel, potácející se na dně tabulky krajského přeboru, hostil ve 27. kole páté Velké Losiny. Pro někoho možná překvapiví průběh mělo první dějství. Hosté tlačili silně na pilu, přesto litovelskou obranu neprořízli. A byli to právě domácí, kdo otevřel skóre. Na 1:0 zvýšil úspěšně proměněnou penaltou Martin Schön a Hanáci tak odcházeli do šaten uklidnění.

Na začátku druhého poločasu pak zaspali a dvojitou dávku jim v řádu několika minut daroval losinský Matěj Šinogl. V obou případech si hostující forvard poradil s domácí obranou a otočil tak průběh ze začátku vyrovnaného mače.

Jeseník – Dolany 9:1 (3:1)

Zdroj: Olomoucký KFS

Nejvyšší skóre v sezóně uhráli ve 27. krajského přeboru fotbalisté Jeseníku. Na domácím hřišti uvítal favorit soutěže soupeře z Dolan. Lázeňský tým si nemusel nic dokazovat, protože postup do divize má již jistý, přesto byli hosté šokováni, když dostali devět fíků. Dolanští udělali chybu již v 6. minutě, kdy si vstřelili vlastní gól zásluhou Dominika Šatného. O deset minut později rozjel mašinu na branky jesenický Petr Navrátil.

Domácí kanonýr zcela ovládl první poločas a svými dvěma góly ještě více rozhodil nervózní Dolany.

Tým z Olomoucka se sice pokusil skóre korigovat ve 20. minutě, kdy na 1:1 vyrovnal Zdeněk Máčala, přesto byla nervozita do šaten znát. Jeseník následně zcela ovládl druhý poločas a s hosty si pohrával jako kočka s myší.

Na hattrick našlápl ve 48. minutě David Macura, na něhož reagoval v 60. minutě třetím gólem opět Navrátil. Macura pak v kompletaci pokračoval v 69. minutě a svoji svatou trojici dostal pod kůži v 81. minutě. Vítězství favorita pak korunoval v 88. minutě Lukáš Woitek, který zakončil přihrávku po zemi.