Hosté sice měli více ze hry, dokázali si vytvořit i šance, ale na vítěznou branku museli čekat až do samotného závěru. Ten pochopitelně zarmoutil kralického trenéra Petra Gottwalda, pro jehož mužstvo by bod s takovým soupeřem měl cenu zlata.

„Všichni nám k našemu výkonu pogratulovali, včetně hostujícího trenéra. Ten prý takto kompaktní, disciplinovaný a taktický výkon už dlouho neviděl. To mě potěšilo. Jenže to má jednu velkou kaňku, gól z 86. minuty, kvůli kterému jsme to nedotáhli na remízu, kterou bychom si zasloužili. Bylo by to spravedlivější. Hranice měly štěstí, my smůlu," litoval Gottwald, pod jehož vedením kralický mančaft viditelně ožil, přesto stále neuniká tvrdému boji o záchranu. Předposlední Dolany už se Kralicím přiblížily na rozdíl pouhých tří bodů.

V Hranicích mohou mít úplně jiné starosti, po pětadvaceti kolech je SK suverénně na prvním místě s devítibodovým náskokem na druhé Určice. Trenér Petr Zatloukal zatím zůstává klidný.

„Kluci se tak v šatně baví, že by to bylo pěkné. Ale já pořád vidím, že je ve hře ještě patnáct bodů a stát se může cokoliv. Ve fotbale stačí dvě porážky a všechno je jinak. Pokud zvládneme nejbližší zápas s béčkem 1. HFK, tak si můžeme říct, že jsme na dobré cestě," prohlásil.

Výhru v Kralicích vnímá jako zaslouženou.

„Po celý zápas jsme byli lepší. Měli jsme několik možností rozhodnout daleko dřív, ale gól nakonec přišel. A jestli to bylo v 1. minutě, nebo na konci, je jedno, pořád má stejnou váhu," uvedl Zatloukal k průběhu utkání, ve kterém byl spokojen více s druhou polovinou.

„To už jsme za výhrou šli, na rozdíl od prvního poločasu, kdy náš výkon nebyl zdaleka optimální."

Zatloukal zároveň ocenil předvedenou hru domácích.

„Trenér Gottwald vnesl do týmu bojovného ducha a Kralice se zvedají. To se potvrdilo i v zápase, kdy jim právě bojovnost pomohla k dobrému výkonu, protože to mělo kvalitu na obě strany."

Přestože měly Hranice územní převahu, Kralice zahrozily také. Ve dvou největších šancích ale neuspěli Lehký a Cibulka.

„Hranice byly lepší, techničtější a sehranější. My jsme je překvapily bojovností a nasazením. Nutili jsme je k chybám, díky čemuž jsme je nepouštěli k naší bráně," podotkl Gottwald.

Ten i díky nedělnímu výkonu věří, že se jeho mužstvu nakonec záchrana v krajském přeboru podaří.

„Kluci mě poslouchají, plní taktické pokyny. Všichni cítíme, že to jde nahoru. Bohužel se prohrála tři kola, ve kterých se ztratila spousta veledůležitých bodů a teď se to musí napravovat a dohánět. Naštěstí je náš tým natolik disciplinovaný, že si to uvědomuje a do každého zápasu jdeme naplno," ocenil mladý kouč.

FC Kralice na Hané – SK Hranice 0:1 (0:0)

Branka: 86. Kušner. Rozhodčí: Krobot – Straka, Boček. Diváků: 160.

Kralice: Winkler – Vitásek, Halenka, Vybíhal – Neoral – Valtr, Lisický (60. Šlézar), Deutsch – Cibulka, Lehký (70. Bross) – Petržela (75. Růžička). Trenér: Petr Gottwald.

Hranice: Matůšů – Bušina (88. Chrastina), Kundrát, Wojnarovský, Čáp – Modelský (80. Žoch), Kufa, Málek, Pecha – Kušner, Ferenc (90. Doležal). Trenér: Petr Zatloukal.