Kraličtí začali aktivněji, nejprve ohrožovali branku Ústí rohovými kopy i nákopy středem hřiště. Po čtvrt hodině hry poslal Petrásek z pravé strany míč do šance Lehkému a ten dal na 1:0. Kapitán domácího celku byl ale při chuti, po akci Nečase s Cibulkou dal na 2:0 a čistý hattrick na 3:0 dovršil ve 37. minutě, když předtím vybojoval míč Cibulka, přihrál Nečasovi a ten pak Lehkému. Dvakrát měl ale vážnou práci i domácí gólman Krejčí, a to po nebezpečných střelách Patrika Sencoviciho a Škařupy. Prvně jmenovaný před přestávkou z jedinečné šance ještě přestřelil a v jednom okamžiku hasila domácí obrana oheň před brankovou čarou zahráním míče nad břevno.

Po přestávce spálil domácí gólovku Z. Petržela a po chvíli pozdravil parádní střelou gólmana hostí Cibulka. Tentýž hráč se ještě zviditelnil v 75. minutě, když pálil velmi tvrdě po brejku a Bernkopf vyrážel míč s námahou nad břevno.

„Kralickým jsme vše ulehčili velkými chybami," zlobil se trenér hostí Zdeněk Hoffmann. „Čtvrt hodiny po začátku utkání jsme zahrávali před branku domácích přímý kop a po dalších pár vteřinách jsme prohrávali. Druhý gól jsme dostali po chybné rozehrávce a třetí když zaspala naše obrana po prodlouženém centru. Kraličtí naše chyby trestali a vyhráli zaslouženě. Náš první poločas byl ostudný, byli jsme bojácní," litoval Hoffmann.

„První poločas byl jednoznačný, ve druhém jsme už působili unaveným dojmem," mrzelo trenéra vítězného týmu Petra Gottwalda. „To jsme už málo drželi míč na svých kopačkách a nedrželi jsme ani střed hřiště. Kluci měli v nohou vítězné pohárové utkání v Čechovicích, a tak bylo úkolem na Ústí vlétnout a rozhodnout zápas už do přestávky. To hoši splnili. Nejdůležitější jsou získané tři body," cení si kouč Gottwald.

FC Kralice na Hané – TJ Sokol Ústí 3:0 (3:0)

Branky: 15., 20. a 37. Lehký. Rozhodčí: Motal – Vedral, Zika. ŽK: Šigut (Ústí). Diváků: 150.

FC Kralice na Hané: Krejčí – Vitásek (69. Valtr), Martinka, Neoral, O. Petržela – Petrásek (80. Pořízka), Olejník (58. Dostál), Nečas, Cibulka – Lehký, Z. Petržela. Trenér: Petr Gottwald.

TJ Sokol Ústí: Bernkopf – Pavel Sencovici, Zima, Plesník, Bagar – Škařupa (67. Kočnar), Škorňa, Páleník, Ševčík (46. Staněk) – Šigut, Patrik Sencovici (46. Palacký). Trenér: Zdeněk Hoffmann.

Autor: Vlastimil Kadlec