Hraničtí přistoupili k sobotnímu, v sumáři poslednímu utkání podzimu, s vážností. Na hřišti se jim dařilo. Jedním z těch, kteří byli velmi aktivní a vedlo se jim, byl Orava. „Je škoda, že svůj jinak výborný výkon nedokázal korunovat brankově, zasloužil by si to," ocenil výkon jednoho se svých hranických svěřenců Petr Zatloukal.

Hráči Mikulovic se na hřišti rozhodně nechtěli zahanbit a rovněž se v několika akcích předvedli v tom pozitivním světle. Jejich příležitosti zůstaly i díky pozornému brankáři hostů Matůšů nevyužity.

Pokud by střetnutí skončilo výhrou Hranic, tak by se nejspíš nikdo nad tím nijak výrazně nepozastavoval. Stačilo jediné proměnit alespoň některé z těch nejlepších šancí. A zrovna málo jich hosté neměli.

Dobře hrající družstvo SK ve druhé půli poněkud zaskočilo rozhodnutí sudího Richtára, jenž nečekaně v 72. minutě nařídil pokutový kop. „Rozhodčí podal, myslím si tedy, solidní výkon. Tohle jeho rozhodnutí bylo poměrně sporné. Nechceme se samozřejmě na to nějak vymlouvat," nastínil Zatloukal. Domácí nabídnutou příležitostí nepohrdli a dostali se tak do vedení.

„Hráči zákonitě měli pocit křivdy a o to spíš jsem rád, že se to na jejich výkonu neprojevilo a utkání dohráli v plném nasazení," uvedl.

Po obdrženém gólu přišla z lavičky Hranic zákonitě odpověď. „Museli jsme na tu situaci reagovat. Nasazení dalšího útočníka, kterým byl Kušner, se povedlo," řekl k průběhu kouč Zatloukal.

Byl to právě střídající forvard, který se během 83. minuty zaskvěl krásnými nůžkami přes hlavu střelou přímo pod břevno domácí svatyně.

„Musím říct, že to byl opravdu nádherný gól. Přímo do šibenice," rozplýval se spokojený Petr Zatloukal, trenér SK Hranice.

„S naším hrou jsem byl velmi spokojený. Dokázali jsme si vytvořit několik gólových šancí, které jsme sice bohužel neproměnili, ale herně to bylo opravdu dobré. Byl bych zklamaný, pokud bychom po takovém výkonu alespoň ten bod nepřivezli," prozradil.

„Do Mikulovic jsme jeli samozřejmě s pokorou. Věděli jsme o kvalitách soupeře, ale vzhledem k našemu postavení v tabulce, jsem se samozřejmě chtěli pokusit bodovat. Po tom utkání si myslím, že jsme mohli i vyhrát, ale za zisk bodu jsme samozřejmě rádi," uvedl Petr Zatloukal, trenér SK Hranice.

„Tým ukázal velkou morální sílu. Po té penaltě to nebylo jednoduché se znovu, jak se říká, postavit na nohy a zvednout se. Svůj výkon jsme korunovali tím nádherným gólem Kušnera, který se jen tak nevidí," dodal závěrem spokojený trenér Petr Zatloukal.

Mikulovice – SK Hranice 1:1 (0:0)

Branky:72. Švancer (p.k.) – 83. Kušner.

Rozhodčí: Richtár – Čecháček, Těšina.

Mikulovice: Mucha – M. Navrátil, Sedlák, Karakasidis, Blaha (46. Kobylík) – Švancer, Košňovský, Šupalík (80. P. Navrátil), Jančík (65. Jančík), Eršil – Švehla. Trenér: Antonín Mura.

SK Hranice: Matůšů – Chrastina, Kundrát, Kufa, Čáp – Modelský (89. Malaník), Merta, Bušina, Pecha (75. Kušner) – Málek, Orava (87. Pokorný). Trenér: Petr Zatloukal.