Výsledek ale kalí nešťasná nehoda hostujícího Ulmana, kterého musela odvést záchranná služba.

V poklidném prvním poločase se vedení ujali domácí, když se už v 6. minutě trefil útočník Kušner. Hranice se poučili z chyb při minulém utkání v Kozlovicích, kde jim první poločas nevyšel.

„Teď jsme chtěli vycházet ze zabezpečené obrany a to se nám podařilo. Věděli jsme, že hosté mají dobré útočníky a jsou celkově hodně kvalitní,“ řekl trenér Hranic Petr Zatloukal.

Velkou příležitost k navýšení náskoku měl ještě Málek, ale nařízenou penaltu neproměnil. Neujala se ani střela Moravského, který trefil tyč. „Dá se ale říct, že jsme byli lepším týmem,“ porovnal výkony mužstev Zatloukal.

Krátce po přestávce zvedl početný dav diváků z laviček zákrok, za který rozhodčí odpískal proti domácím Hranicím penaltu. Novopečený brankář Matůšů v hranické síti neměl proti Ulmanovi potřebné štěstí a hosté tak srovnali na 1:1.

Netrvalo dlouho a k nelibosti domácích fandů se fotbalisté Konice v černočervených dresech ujali vedení. Po hodině hry se prosadil Novotný. V této chvíli bylo vidět, že domácí ztratili motivaci k pohybu a chuť hrát.

Nakonec ale potřebné síly sebrali a přibližně od poloviny druhého poločasu už to byli Hraničtí, kteří na trávníku vládli. Nejprve v 68. minutě srovnali na 2:2 a dlouho to vypadalo, že za tohoto stavu se soupeři také rozejdou.

Slova se pak ale ujal Adam Kušner, který nejenže si zajistil hattrick, ale hlavně dalšími góly upravil konečné skóre zápasu až na 4:2.

Smutnou událostí v zápase byla Kušnerova střela na bránu, která do zad ošklivě trefila Ullmanna, což si pak vyžádalo příjezd rychlé záchranné služby.

„Nevypadá to s ním vůbec dobře. Zůstal v hranické nemocnici a byl na kapačkách. Dělali mu sice snímky, ale nic nezjistili. Byl při vědomí, i když si toho moc nepamatuje. Stěžoval si ještě na bolest na pravé plíci,“ řekl k nešťastné události trenér hostujícího týmu Svatopluk Kovář.

SK Hranice – Sokol Konice 4:2 (1:0)

Branky: 6. 68. a 88. Kušner, 83. Ferenc – 53. Ullmann z pen., 61. Novotný. Rozhodčí: Kubec R., Boháč P., Pospíšil K.

Hranice: Matůšů – Chrastina, Kundrát, Wojnarowský, Čáp (65. Ferenc, 90. Tkáč)- Bušina, Pecha, Modelský, Málek – Kušner (89. Pokorný), Ber­ta. Trenér Petr Zatloukal

Konice: Kmecík – Klobáska, Mach,Řehák, Bílý (78. Růžička) -Ullmann (88. Vydrhel), Dvořák, Navrátil, Bednář – Schön (68. Kryl), Novotný. Trenér Svatopluk Kovář