Ukázalo se, že delší příprava na venkovním, i když hřišti s umělou trávou, nese ovoce. Hráči předčili ostatní účastníky zejména v prostorovém využití hřiště. Nahrávky směřovaly do míst, kde soupeř nebyl.

Také orientace před brankou přestala dělat potíže. U mládeže platí pravidlo hrát, hrát a pokrok je vidět brzy. Chybou některých je chtít výsledky po začínajících, kteří absolvovali jen několik tréninkových hodin. Mnohdy ani to ne. Potom je zbytečné rozčilování a tak zvané fandění, kdy každý vidí své dítě jako nesmírně nadaného hráče.

V turnaji se tentokrát sešly pouze čtyři oddíly. To ovšem neubralo na atraktivnosti a úrovni turnaje. Z celkového vítězství se nakonec radoval domácí Spartak VTJ Lipník nad Bečvou.

Postupně porazil FK Nové Sady Olomouc 4:1, 1. FC Přerov A 4:0 a remizoval s 1. FC Přerov B 0:0.

Na druhém místě skončili hráči starších přípravek FK Nové Sady Olomouc, kteří porazili 1. FC Přerov A 5:2 a remizovali s 1. FC Přerov B 2:2. Třetí příčku obsadil 1. FC Přerov A s jedním vítězstvím nad svými „kolegy“ z 1. FC Přerov B.

Před tímto zápasem se ukazovalo, že se dvěma remízami 0:0 s Lipníkem a 2:2 s Novými Sady jsou na tom mladí z 1. FC Přerov B herně lépe než áčko. 1. FC Přerov A v posledním utkání konečně zabral, také si zvykl na rozměry a umělou trávu hřiště v Lipníku a porazil své oddílové kolegy 5:1.

Poslední přípravný turnaj mladších přípravek na umělé trávě v Lipníku nad Bečvou se koná v neděli 19. dubna, tentokrát za účasti osmi oddílů z velké části Moravy. Bude to poslední příležitost pro mladší přípravky „ohmatat“ si velké hříště, na kterých se hrají mistrovská utkání. Začátek je v 8 hodin. Bude se hrát na dvě skupiny a potom o konečné umístění.

(ka)