Místní odchovanec, Tomáš Čáp, někdejší prvoligový obránce, se vyjádřil i k právě skončené sezoně.

Přestože jste dnes měli ze hry více než soupeř, vyšli jste z utkání bodově naprázdno. Kde byla hlavní příčina neúspěchu?
Určitě jsme dostali špatný gól. Z levé strany nám propadl centr, soupeř pak dal míč pod sebe a bohužel to skončilo brankou. Je pravda, že jsme měli víc ze hry, jenže jsme se trápili v koncovce. Ta byla opět špatná.

Zápas s Přerovem byl posledním v sezoně. Jak jste viděl uplynulý ročník? Po loňském třetím místě byly vaše ambice jistě vyšší, než je konečná třináctá příčka.
Rozhodně. Letos to bylo v divizi nabouchané. Když jste dvě utkání vyhráli, mohli jste skočit na čtvrté místo, po dvou porážkách pak zase na jedenácté. Bylo to vyrovnané a škoda, že jsme nedokázali vyhrát třeba tři zápasy za sebou, byli bychom jinde. Takhle jsme to zakončili dvěma porážkami a jsme tam, kde jsme. Nebylo to dobré, dávali jsme málo gólů.

Kdybyste měl ohodnotit vaše výkony jako jednotlivce, můžete být se svou hrou spokojený?
Já se vždycky snažím odehrát to svoje. Sem tam byly nějaké výkyvy, ale raději hodnotím celý mančaft. Nakonec jsem rád, že jsme v téhle sezoně soutěž zachránili. Jinak bychom byli smutní.

Nasbíral jste řadu zkušeností ve vyšších soutěžích. Je možné srovnat fotbal v nich a nyní v divizi?
Každá soutěž své priority a je jinak zajímavá. Na druhou stranu je ale jedno jestli hrajete ligu nebo divizi, do každého zápasu totiž musíte jít naplno.

AUTOR: TOMÁŠ STOKLÁSEK