Ambiciózní Tatran předváděl dobré výkony a na jaře patřil ke špičce soutěže, nakonec skončil s 38 body na šestém místě. I podle trenéra Zbyňka Vinklara měl tým na víc.

„Máme smíšené dojmy. Mysleli jsme, že budeme hrát do třetího místa. Měli jsme tam ale v půlce sezony výkonnostní krizi, která se na nás výkonnostně podepsala, takže to šesté místo musím jakžtakž brát,“ prozradil kouč.

V neděli 15. dubna vstupovaly Všechovice do důležitého derby s přerovskou Viktorkou jako pátý celek tabulky a namířeno měly na vyšší pozice. Jenže tento duel poměrně smolně nezvládly. Přerov zvítězil 1:0 a od té doby přišla výsledková krize Tatranu.

„Ztratili jsme kontakt se špičkou, pak jsme měli problém sami se sebou. Herně nám to sedělo, ale vypadli nám útočníci. Erik Hrabovský byl zraněný, nějak nám to nepadalo, chyběl koncový hráč. Šance, co jsme si vypracovali, jsme neproměňovali,“ přemýšlel Zbyněk Vinklar nad důvody zmíněného trápení. Všechovice od zápasu s Viktorkou prohrály pět ze šesti utkání.

ZÁVĚR SEZONY VE VELKÉM STYLU

Alespoň samotný závěr sezony se však Tatranu vydařil. Poslední čtyři kola si Všechovičtí spravili chuť, Velké Losiny a Želatovice zdolaly na penalty, Kralice poté 4:0 a Dubicko v posledním kole dokonce rozdílem několika tříd – 12:0!

„Na klucích bylo vidět, že si chtějí napravit reputaci a ukázat, že fotbal hrát umíme. Chtěli jsme závěr sezony zvládnout, ať se nám jde i dobře do přípravy. S tím jsem spokojen,“ prozradil Vinklar.

V příští sezoně se s Všechovicemi určitě musí počítat. Fanoušci Tatranu se navíc těší na pikantní derby s velkým rivalem z Opatovic, které do krajského přeboru postoupily z 1. A třídy.

„Já to osobně nějak moc neberu. Hrával jsem spoustu derby na Valašsku, je fajn, když přijde spousta fanoušků, měl jsem rád tyto zápasy, které jsou trošku vyhecované. Myslím si ale, že je to normální rivalita v rámci fair play, těším se na to,“ dodal závěrem Zbyněk Vinklar.

Nejlepší střelci:
Erik Hrabovský 11, Tomáš Hulman 7, Petr Plešek 7, Lukáš Uhlíř 6

Výsledky TJ Tatran Všechovice:
Podzim:
Všechovice – Dolany 3:2 pen.
Hněvotín – Všechovice 3:2 pen.
Všechovice – Rapotín 2:1 pen.
Přerov – Všechovice 0:2
Všechovice – Černovír 6:2
Zábřeh – Všechovice 3:4 pen.
Všechovice – 1. HFK B 1:2
Medlov – Všechovice 2:0
Všechovice – Velké Losiny 2:0
Všechovice – Lutín 1:2
Želatovice – Všechovice 1:2 pen.
Všechovice – Kralice n. H. 1:3
Dubicko – Všechovice 2:0

Jaro:
Všechovice – Hněvotín 7:2
Rapotín – Všechovice 0:1
Všechovice – Přerov 0:1
Černovír – Všechovice 4:3 pen.
Všechovice – Zábřeh 2:1
Dolany – Všechovice 2:1
1. HFK B – Všechovice 1:0
Lutín – Všechovice 2:1
Všechovice – Medlov 1:2
Velké Losiny – Všechovice 2:3 pen.
Všechovice – Želatovice 3:2 pen.
Kralice n. H. - Všechovice 0:4
Všechovice – Dubicko 12:0