Pozvání přijala mužstva jako 1. FC Brno, FC Baník Ostrava, AS Trenčín, MFK Košice, FC Spartak Trnava a další, hrající ve svých zemích nejvyšší žákovské soutěže. Výjimku tvořily celky 1. FC Přerov a domácí SK Hranice, které startují v MSŽD.

Hrálo se systémem každý s každým na 1x22 minut. Celkově bylo sehráno 45 zápasů a každé utkání nabídlo krásné fotbalové momenty, kdy hráči předváděli rychlou velmi atraktivní hru se spoustou osobních soubojů a branek.

Nejlépe se na turnaj připravila mužstva ze sousedního Slovenska, která obsadila první tři místa. Hranické mužstvo se ve velmi nabité konkurenci nedokázalo výsledkově prosadit a skončilo na 9. místě, když dokázalo bodovat pouze v jednom utkání. Fotbaloví fanoušci, kteří se přišli podívat na nejkvalitněji obsazený turnaj v sezoně, rozhodně nelitovali.

Čas ukáže jestli třeba neměli příležitost vidět zrod budoucích reprezentantů. Například Ujfaluši, Rozehnal, Svěrkoš, Zábavník a další se totiž v minulých ročnících tohoto turnaje zúčastnili.

V individuálním hodnocení trenéři svými hlasy rozhodli, že nejlepším hráčem turnaje se stal Tomáš Zápotočný (1. FC Tatran Prešov), nejlepším brankářem byl vyhlášen Matej Vozár (AS Tenčín) a ocenění pro nejlepšího střelce si odnesl Michal Habánek (AS Trenčín), který vstřelil 15 branek.

Konečné umístění: 1. AS Trenčín 23 b., 2. 1. FC Tatran Prešov 21 b., 3. MFK Košice 18 b., 4. FC Baník Ostrava 17 b., 5. SFC Opava 16 b., 6. 1. FC Brno 13 b., 7. FC Spartak Trnava 12 b., 8. FK Úchov 9 b., 9. SK Hranice 3 b., 10. 1. FC Přerov 0 b.

(jch)