Ubytování v luxusním čtyřhvězdičkovém hotelu bylo vskutku vynikající a také stravu si celý tým nemohl vynachválit. Jedním ze zpestření pobytu byla dozajista návštěva Trenčínského hradu. Vyvrcholením celého povedeného pobytu byl vítězný přípravný zápas s domácím mužstvem AS Trenčín, který startuje v nejvyšší slovenské soutěži.

AS Trenčín A – SK Hranice A 0:5 (0:2)

Střelci: D. Zbruž (PK+1), J. Marek, D. Zezulka, M. Vyka

Sestava: J. Tomečka, J. Bruštík, D. Zbruž, M. Kuchař, J. Šnejdrla, R. Frydrych, P. Holoubek, R. Žingor, Z. Stryk, D. Zezulka, J. Marek. Střídali: M. Chovanec, M. Šumšal, J. Nehyba, P. Kelar, M. Vyka

Na umělé trávě v Trenčianských Teplicích se za stálého deště utkali s účastníkem nejvyšší žákovské soutěže Slovenska a stejně jako ve všech třech předešlých přípravných utkáních zvítězili, aniž by obdrželi branku. Nutno však podotknout, že tentokrát se jednalo o opravdu silného soupeře, který se v tomto roce již třikrát utkal s českými mužstvy a ve dvou případech zvítězil (1. FC Slovácko, FC Hlučín) a jen s Baníkem Ostrava remizoval.

Samotný zápas začal vzájemným oťukáváním a hra se přelévala mezi pozornými obranami. V šesté minutě zahrozil J. Marek, ale svou šanci neproměnil. Také následný přímý kop D. Zbruže se mezi tyče nevešel. První velkou chybu pak vyrobil v šestnácté minutě domácí obránce, když jeho malou domů vystihl na hrotu hrající J. Marek, který byl u míče dřív než J. Zemanovič a ten v pokutovém území fauloval.

Penaltu pak s jistotou proměnil D. Zbruž. O tři minuty později zahrozil i soupeř, ale tvrdou střelu vytěsnil na roh J. Tomečka. Když se neujala ani standartka z 25. minuty, přišel trest. To tři minuty před půlí hlavičkoval po rohu Z. Stryka M. Kuchař, míč se odrazil k D. Zbružovi a ten z první zvýšil na 2:0.

Také ve druhém poločase měli trenčínští hráči míč častěji na svých kopačkách, ale rozhodnutí přišlo mezi 44. a 51. minutou. Nejprve přešel středem Z. Stryk přes dva záložníky a našel volného kanonýra J. Marka, pro kterého nebyl problém úspěšně zakončit. Vzápětí se však musel předvést bravurním zákrokem M. Chovanec.

V následné akci kdy J. Bruštík vybojoval u rohového praporku zdánlivě ztracený míč, posunul jej na J. Marka a střílený centr usměrnil za záda P. Jánošíka D. Zezulka. Za další tři minuty trefil po rychlém protiútoku z levé zálohy M. Vyka. Ve zbytku zápasu byli hraničtí více pasivní, ale většina útočných akcí končila před pokutovým územím. Za zmínku stojí zákrok M. Chovance z 67. minuty, kterým vytáhl dalekonosnou střelu nad břevno.

Utkání bylo přínosem nejen pro hranické hráče, ale i pro trenéry, kteří si vyměnili poznatky se svými slovenskými kolegy, kteří jsou mimochodem plnými profesionály (trénování mládeže je jejich povoláním), o čemž si v našich podmínkách můžeme nechat jen zdát.

Radim Žingor