Po příchodu z kabin výkon Přerova gradoval. Akce po ose Kašpárek - Holub - Schlehr znamenala jednobrankový rozdíl. O chvíli později Holub našel Smékala, jeho střelu domácí gólman pouze vyrazil a pro prvého jmenovaného už nebylo problémem rozvlnit síť.

Potom se musel vyznamenat i přerovský gólman Kuba, ale konečné slovo měl opět 1. FC. Matyáš vybojoval míč pro Schlehra, ten proklouzl defenzívou soupeře jako nůž máslem a upravil na konečných 4:1 pro Přerov. Zřejmě pod dojmem tohoto vítězství odjížděli muži 1. FC k poslednímu pátému kolu základní části zimního turnaje 1. HFK Olomouc a jejich protivníkem byl Sokol Troubky.

Jednalo se o důležité utkání, které vítěze posouvalo do dobré pozice v bojích o celkové první až šesté místo v turnaji a 1. FC v něm byl favoritem. Přerov se ujal vedení vlastní brankou - Kašpárek zahrával roh a dezorientovaný troubecký obránce dopravil míč do vlastní sítě. Po půlhodině hry však bylo srovnáno, když se po hrubé chybě přerovské defenzívy prosadil Stoklásek.

Troubky potom ještě nastřelily tyč. Po přestávce se hra přelévala ze strany na stranu, ale hráči zapomněli střelný prach v šatně. Čtvrthodinu před koncem mohl rozhodnout Schlehr, šanci měl i Liška, ovšem bez gólového efektu. Naopak lekci z efektivity udělovaly Troubky. Dvě minuty před koncem utkání váhala obrana 1. FC s odvrácením míče do bezpečí tak dlouho, až míč ztratila a Kalina nechal otevřít stavidla troubecké radosti - 1:2.

Prohra pro Přerov znamená, že postupuje do dalších bojů ze třetího místa v základní skupině, s jedním bodem za remízu s domácím 1. HFK Olomouc. Do tabulky se mu započítává právě i prohra s Troubkami.

Na přerovské muže v další fázi čekají družstva Určic, Dolan a Hranic, ovšem pořadí, kdy se s kterým týmem střetnou, určí až dohrávky této skupiny. S možností vyhrát turnaj se musel rozloučit hlavní aspirant na celkové vítězství, třetiligový Zábřeh na Moravě, kterému zůstal v základní skupině „Černý Petr“ v podobě čtvrtého, nepostupového místa do bojů o prvenství.

Tuto skutečnost nese nelibě i pořadatel turnaje 1. HFK a v komentářích na webových stránkách nešetří kritikou na zábřežský přístup. Co se týče týmu 1. FC, to ukáží teprve další tři závěrečná utkání, jak bude bolet ztráta ze souboje s Troubkami.

Turnaj 1. FC Přerov

Na umělé trávě v Přerově pokračoval pátým kolem zimní turnaj 1. FC. Odehrána byla pouze tři utkání, jelikož souboj Hranic a přerovských starších dorostenců byl odložen na čtvrtek 19. února od 16.45 hodin.

Mladší dorostenci 1. FC nestačili na rozjetý Újezdec a odešli poraženi vysoko 2:7 (1:3). Branky poražených vsítili Bobšiak a Jelen, za vítěze se trefili Zbožíček, Vančovjak, Jiříček, Václavíček, Přikryl, Jünglig a Jemelka. Ve druhém souboji se rozešli smírně dorostenci Bystřice a Prostějova 2:2 (1:1). Bystřický Kulich se trefil dvakrát, stejně jako jeho prostějovský kolega Gryglák.

První tříbodový úspěch v turnaji si připsaly i Želatovice za vítězství 3:1 nad Tovačovem. Dvě branky Želatovic vsítil Mackovík, jednu přidal Fleček. Za soupeře se zapsal Axamit. Tabulku kanonýrů vede Pecha z Hranic a za ním se řadí čtyřgóloví Bobšiak, Čechák a Dan Navrátil z domácího klubu, Jemelka z Újezdce a Kulich z Bystřice.

Sobotní šesté kolo dalo dohromady dvojice 1. FC Přerov starší dorost s Bystřicí (8.30 hodin), Želatovice proti Prostějovu (10.15), Újezdec půjde do souboje s Hranicemi (13.45) a nakonec změří síly mladší dorostenci 1. FC Přerov s Tovačovem.

Turnaj starších žáků

Ve svém turnaji nezaháleli ani starší žáci. Brankami Hanáka a Navrátila porazily Želatovice domácí béčko starších žáků po bezbrankovém poločase. Kozlovice byly úspěšné v souboji s Prostějovem a připsaly si do tabulky vítězství 3:1 (2:1).

Branky vítězů: Janda 2 a Franta, za prostějovské se prosadil Pospíšil. V čele tabulky střelců je domácí Halamíček s pěti brankami, čtyři zářezy do pažby si vyryl Nehyba z Hranic a tří branek dosáhli Navrátil z Želatovic a Stryk z hranické rezervy.

V nedělním čtvrtém kole na sebe narazí 1. FC Přerov a Brodek (9 hodin), Prostějov s Želatovicemi (10.30) a Kozlovice se střetnou s rezervou Hranic (13.45).

Další družstva v přípravě

Mladší žáci B 1. FC Přerov startovali na turnaji v Šumperku a skončili pátí. Branky na turnaji stříleli: Chytil 8, Vajda 3, Vágner 2 a Přibyl 1.

Starší přípravky se zúčastnily turnaje v Tovačově a trenér Ondřej Mrázek nebyl se třetím místem spokojen. Do střelecké listiny se zapsali: Mader 3, Kašpárek 2 a Krejčiřík.

Ženy si pozvaly k prvnímu přípravnému utkání letošní zimy děvčata Jiskry Lubiny a po bezbrankové půli nakonec prohrály 0:2. Matyášová sice nastřelila břevno, ale nepřesnosti pramenící z nerozehranosti nebylo možno nepřehlédnout.

„V polovině druhého dějství se Lubina ujala vedení. Děvčata po gólu znervózněla a přenechala iniciativu soupeři, který se prosadil ještě v samotném závěru,“ zhodnotil souboj přerovský trenér Radek Vyskočil.

O víkendu čeká mladší přípravku turnaj v Bystřici, starší přípravka bude bojovat na dvou frontách na turnajích v Hlubočkách a v Šumperku. Béčko mladších žáků pojede do Kroměříže a áčka žáků změří své síly v Uničově.