Aspiranti na postup do divize jsou už jen dva. Kralice mají vše ve svých rukou. Pokud zvítězí v Hranicích, pak jim postup nemůže nikdo sebrat.

„V lednu jsem říkal, že bych si dokázal představit, že budeme hrát poslední zápas v Hranicích o postup. A vyplnilo se mi to,“ řekl před posledním duelem sezony kralický trenér František Jura.

„My jsme náš cíl, že jsme se dostali k tomu poslednímu zápasu, který bude rozhodovat, splnili. Já doufám a věřím, že si to mužstvo pojede do Hranic užít a zahrát si dobrý fotbal. Kdo bude lepší, ten vyhraje. Tak by to mělo být. Hranice jsou fotbalové, to by nám mohlo vyhovovat. My se o to budeme snažit taky. Mohl by to být pěkný zápas,“ míní Jura.

Jediný, kdo může překazit kralické postupové oslavy, je 1. FC Přerov.

Tabulka po předposledním kole

Pomůžou Hranice Přerovu do divize?

Šance pro něj se otevře v případě, že Kralice nezabodují naplno. Pak stačí Přerovanům porazit již jistě sestupující Jeseník.

„Nemáme to ve svých rukou, to je nepříjemné, ale na druhou stranu věřím, že pokud Hranice podají takový výkon, jako podávaly po celé jaro, tak doma neprohrají,“ myslí si Pavel Koral, trenér Přerova, který ale ze zápasu rozhodně nedělá otázku života a smrti.

„Žádný cíl v podobě postupu jsme nedostali, vytyčili jsme si ho sami v kabině. Kdyby to nevyšlo, zklamání by asi bylo, ale žádná tragédie,“ řekl Koral.

Hraničtí, kteří z boje o postup vypadli minulý týden, jsou podle slov trenéra Petra Zatloukala odhodláni Kralice v posledním duelu porazit, což by nedalekému Přerovu přišlo náramně vhod.

„Když hrajeme proti Přerovu, je to pochopitelně soupeř, ale jinak mu postup do divize přeju. Hrát ale budeme především za sebe, není to o nějakém pomáhání. Chystáme se jako na každý jiný zápas,“ řekl hranický kouč.

Velká bitva o udržení

Živo bude také na opačném konci tabulky. Jistým sestupujícím je Jeseník, ale to je poslední jistota. Divize se bude dohrávat až týden po konci přeboru a teprve potom bude jasné, kolik mužstev vlastně sestoupí.

Pro krajský přebor je důležitý osud Konice v divizní skupině D a Mohelnice ve skupině E. Pokud by sestoupila obě mužstva, pak přebor opustí celkem tři týmy.

Pokud jen jeden z nich, sestoupí dva a v případě, že by se dokázaly zachránit v divizi oba celky, Jeseník by už do I. A třídy nikdo další nedoprovodil.

Před posledním kolem tak bude důležité sledovat také zápasy Lipníku v Kozlovicích, Zlatých Hor v Litovli, Hněvotína v Oskavě, Dolan v Určicích a Želatovic ve Velkých Losinách.

Absolutní jistotu záchrany dává třináctá příčka, vše ostatní může znamenat sešup dolů.

V případě bodové rovnosti na konci soutěže rozhoduje o pořadí lepší bilance ze vzájemných zápasů, až poté celkové skóre. V případě více týmů minitabulka ze vzájemných utkání.

Program 30. kola krajského přeboru:

Sobota, 15.30: 1. HFK Olomouc B – Ústí. 16.30: 1. FC Přerov – Jeseník, Hranice – Kralice.

Neděle, 16.30: Určice – Dolany, Kozlovice – Lipník, Litovel – Zlaté Hory, Velké Losiny – Želatovice, Oskava – Hněvotín.