Referát na webu hranického fotbalového klubu o utkání krajského přeboru ve Zlatých Horách asi trhá rekordy ve čtenosti, je totiž opravdu napsán velmi sugestivně: „Ve 33. minutě poprvé zaúřadoval hlavní rozhodčí utkání p. L. Krobot ze Šumperka, když nesmyslně zastavil hostujícího A. Kušnera, který postupoval sám na branku. Odpískal údajný ofsajd, aniž by ho signalizoval jeho asistent,“ píše se na webu www.skhranice.cz.

A zde je další pasáž: „V přestávce se nečekaně v kabině hostů objevil „dobře naladěn“ hlavní rozhodčí p. Krobot a celé kabině se veřejně omlouval za „omylem“ zmařenou gólovou šanci Kušněra s tím, že si myslel, že AR2 zvedl praporek… Ve druhém poločase se hosté snažili své vedení pojistit, bohužel další branku už nevstřelili a tak bylo jen otázkou času, kdy se také prosadí domácí hráči. V těchto chvílích již dění na hřišti plně ovládl hlavní rozhodčí, kolem něhož se šířil „alkoholový dech“…

Nutno podotknout, že Hranice o své vedení přišly v 72. minutě, když sudí Krobot odpískal penaltu za ruku v pokutovém území.

Sudí Krobot se překvapivě k tomuto utkání neodmítnul vyjádřit a také překvapivě přiznal, že v utkání udělal hrubou chybu, když odpískal ofsajd, který opravdu nebyl.

„Byl jsem v takové pozici, že jsem měl pomezního proti slunci, prostě jsem měl v tu chvíli pocit, že zvedá praporek, tak jsem písknul. Hned jsem viděl, že jsem udělal hroznou chybu. Dal jsem balon rozhodčího a hrálo se dál. Co ale o mně napsali na webu hranického klubu, to se mě dotklo,“ vypráví Ladislav Krobot.

Reportáž na webu SK Hranice

Zápas pak došel ke svému konci, proti odpískané penaltě neprotestovali ani domácí, míč opravdu jasně trefil ruku hráče Březíka.

„Nevím, co Hranicím vadilo, sudí jim spíše odpustil další penaltu, když v pokutovém území skolili našeho Sklenaříka,“ říká kouč Zlatých Hor Petr Ševčík.

A přestože sudí chyboval s neexistujícím ofsajdem, zápas proběhl poměrně v klidu. „Jenže po utkání za mnou přišel hranický kapitán, že ze mě cítí alkohol a že na mě zavolá policii, to samé mi pak řekl i jejich trenér. Já s tím souhlasil, nepil jsem, kdybych dýchnul, jenom bych dokázal, že jsem čistý. Čekal jsem na policii hodinu po utkání, ale nikdo nepřišel,“ popisuje další dění sudí Krobot.

Ten připustil, že se byl o přestávce omluvit v kabině Hranic za zmařenou šanci, když odpískal ofsajd, ale situace podle něho proběhla poněkud jinak, než jak ji popisuje web Hranic.

„Hráči mě o poločase poprosili, abych nechal dofouknout balony, zdály se jim měkké. Zařídil jsem to a pak jsem šel do kabin oznámit, že míče jsou už v pořádku. Když jsem přišel do kabiny Hranic, samozřejmě se dostal na přetřes ten můj špatně odpískaný ofsajd. Vysvětlil jsem jim to, omluvil se. Co jsem měl dělat? Opravdu jsem chyboval, ale omylem.“

Pravdou také je, že sudí Krobot dostal za onen ofsajd druhou nejnižší známku: neuspokojivý výkon. Kdyby dostal o stupeň horší, už by dostal stopku na další zápas. Navíc ze známek se dělá celoroční průměr, který potom ovlivňuje nasazovaní sudích v další sezoně.

„Já to beru, opravdu jsem si tuhle známku zasloužil, chyboval jsem. Ale nebyl jsme opilý, ani to nebylo úmyslné. Copak by někdo chtěl uplácet rozhodčího ve druhém kole?“ ptá se Ladislav Krobot.

Ten se cítí dotčen vyjádřeními na webu fotbalových Hranic a poslal vyjádření komisi rozhodčích. „Nevím, co více dělat. Nějaké další právní kroky asi zatím dělat nechci, ale tohle si nezasloužím,“ dodává Ladislav Krobot.

Představitelé Hranic by teoreticky – v duchu rétoriky na svém webu – asi měli podat stížnost na výkon sudího Krobota, ale on jediný sporný okamžik utkání bere na svou hlavu a byl již za něj potrestán nízkou známkou. A že by byl opilý, to Hranice nyní nedokážou, když po utkání nezařídily dechovou zkoušku – zde je otázka, zda by policie byla ochotna nechat dýchnout fotbalového sudího. Nicméně, důkazy eventuální indispozice neexistují.

„Rozhodčí rozhodně opilý nebyl, pískal solidně. Hranice jsou asi frustrované, že ani v krajském přeboru nevyhrávají,“ tvrdí kouč Ševčík.

Hranice totiž na jaře spadly z divize, před týdnem prohrály s Ústím, nyní remizovaly ve Zlatých Horách (reportáž ZDE).

„Myslím si, že jsem měli mít na webu některá vyjádření, jak to říct, prostě měla být kulantnější. Jak se k této kauze klub postaví dále, to rozhodne v příštích dnech výkonný výbor,“ sdělil Deníku Roman Pumpla, sekretář klubu SK Hranice.