Nedůrazná defenzíva Hněvotína odvracela v úvodu zápasu slibné šance Opatovic, ale hostům se nakonec poštěstilo a ve 24. minutě šli do vedení. Domácí nechali Opatovice kombinovat před vápnem a míč se dostal až k volnému Hostašovi, který jej poslal za Běhalíka. Hněvotín zahrozil v útoku pouze po křídelní akci Veselského, který místo zakončení volil přihrávku na obsazeného Zapletala. „V prvním poločase jsme byli jednoznačně lepší. Mohli jsme vést 3:1. Je to o gólech, jen jeden nám nestačil," posteskl si trenér Opatovic Ladislav Stratil.

O poločasové přestávce měli domácí hodně důvodů k přemýšlení a promluva kouče Petra Uvízla zřejmě zafungovala. „S prvním poločasem jsem nebyl vůbec spokojený a musel jsem udělat trošku dusno v kabině. Bylo to bez pohybu, bez hry, bez nápadu," zlobil se trenér Uvízl. Po pěti minutách druhé půle se ale mohl radovat, když jeho svěřenci srovnali po rohu Dudy a přesné hlavičce Nováka.

Opatovicím se nepodařilo nastartovat se jako v první polovině a zbytek zápasu herně ovládli domácí. Do šance se dostal Veselský a Chabičovský, ale ani jeden nezvolil dobré řešení v koncovce. „Ve druhé polovině se to otočilo a dominovali jsme. Soupeř si nic moc nevytvořil. Bylo to spíš takové upracované. Hosté si ale dnes bod zasloužili," sportovně uznal hněvotínský lodivod.

S dělbou bodů musel souhlasit i jeho trenérský protějšek.

„Měli jsme opět troufalý cíl získat tři body. Naši situaci řeší jen vítězství. Podle průběhu zápasu to je ale spravedlivá remíza. Je to bod z venku a to se počítá. Uvidíme, jak budou hrát soupeři," glosoval Stratil.

FC Hněvotín – FKM Opatovice-Všechovice 1:1 (0:1)

Branky: 50. Novák – 24. Hostaša. Rozhodčí: Ráb – Křepský, Kubec. ŽK: Dokoupil, Švajda – Janásek, Sedláček. Diváci: 130.

Hněvotín: Běhalík – Dokoupil, Švajda, Šulc, Novák – Zapletal, Schinneck (86. Zamykal), Láner, Veselský – Duda, Křižan (46. Chabičovský). Trenér: Petr Uvízl.

Opatovice: Bělík – Gerhard, Bartošík, Pala, Novotný – Janásek, Šigut, Strnadel, Sedláček, Klvaňa – Hostaša (90. Rolinc). Trenér: Ladislav Stratil starší.

AUTOR: Stanislav Heloňa