Martin Kotůlek byl hostem našeho on-line chatu se čtenáři Deníku ve čtvrtek 16. května od 17 hodin.

ON-LINE rozhovor najdete ZDE

PROFIL MARTINA KOTŮLKA

Martin Kotůlek na Euro 1996 v AngliiNový trenér Sigmy se narodil 11. září 1969 v Olomouci. S fotbalem začínal v Těšeticích, působil také v Náměšti na Hané.

Poté už se jeho jméno spojilo na dlouhé roky s olomouckým klubem, se kterým zažil jeho nejslavnější, „Brücknerovskou" éru.

V dresu Sigmy si zahrál i čtvrtfinále Poháru UEFA proti Realu Madrid. Bývalý obránce během bohaté kariéry odehrál za Olomouc, Opavu a Brno 412 ligových utkání a vstřelil 12 branek.

Jeho největším fotbalovým úspěchem je ale bezesporu stříbrná medaile z mistrovství Evropy v Anglii v roce 1996. Na té se podílel sice jen v jednom zápase, ale o to důležitějším.

Na Old Trafford v 70. minutě semifinále proti Francii vystřídal Radka Druláka a pomohl českému týmu k udržení bezbrankového stavu a následnému postupu na penalty.

Svůj reprezentační debut si Kotůlek odbyl už o pět let dříve, ještě v dresu Československa nastoupil v roce 1991 před padesáti tisíci diváky do přátelského utkání proti domácí Brazílii.

Celkem má na kontě osm reprezentačních startů.

Po skončení hráčské kariéry působil v letech 2007–2008 jako asistent v HFK Olomouc, od roku 2008 byl asistentem v Sigmě, kde krátce vedl i B-tým.

Martin Kotůlek

Martin Kotůlek povede do konce sezony prvoligovou SigmuNarozen: 11.09.1969

Hráčská kariéra: SK Těšetice (1976 – 1979), TJ Náměšť na Hané (1980 – 1986) SK Sigma Olomouc (1986 – 31.12.1999), 1. FC Brno (01.01.2000 – 30.06.2004), SFC Opava (01.07.2004 – 30.06.2005), 1. HFK Olomouc (01.07.2005 – 30.06.2007)

Hráčské úspěchy: čtvrfinále poháru UEFA (1990/1991), 3.kolo Poháru UEFA (1991/1992), 2.místo v 1.lize (1995/1996), 3.místo v 1.lize (1990/1991, 1991/1992 a 1997/1998), účastník EURO 1996 v Anglii (stříbrné medaile), účastník MS U20 Saudská Arábie

Trenérská kariéra: 1. HFK Olomouc (asistent 01.07.2007 – 30.06.2008), SK Sigma Olomouc (asistent 01.07.2008 – 06. 05 2013), SK Sigma Olomouc B (2012 – 2013), SK Sigma Olomouc (06. 05. 2013 – ???)