Utkání bylo běhavé a někdy i dost ostré. Mírnou herní převahu v první půlce měly Opatovice, avšak dlouho se nikomu nedařilo dotlačit míč až do sítě soupeře. Snahu nakonec zpečetil minutu před přestávkou Klvaňa, který využil chybu litovelského beka – 1:0.

„Zápas byl dlouho vyrovnaný, ale chtěli jsme vyhrát. Soupeř byl sice kvalitní, ale po delší dobu jsme byli lepším mužstvem," zhodnotil první poločas vedoucí mužstva Opatovic Martin Jančík. Domácí se navíc před utkáním i během něj potýkali s problémy v sestavě. Na lavičce chyběli dva hráči základní sestavy, Janásek nastoupil po nemoci. „Ukázalo se, že náš kádr je pro krajský přebor příliš úzký," přiznal trenér Opatovic Ladislav Stratil.

Druhý poločas začal tlakem Litovle, který v 55. minutě zužitkoval Dokoupil. „Ten hrál dobře. A stejně tak si zaslouží pochvalu i Kučera. Dobře nám zafungovala také obrana," sdělil trenér Litovle Jaroslav Šišma. S podporou domácích diváků se Opatovice následně opět dostaly do jednobrankového vedení, brankáře Litovle prostřelil Janásek – 2:1, ale deset minut před koncem Litovel opět srovnala díky Kučerovi.

Opatovice mohly ještě urvat všechny body a zvýšit na 3:2, ovšem Klvaňu, který se sám uvolnil z poloviny hřiště, nedovoleně zastavil litovelský Kučera. Za zákrok si vysloužil druhou žlutou kartu a hřiště musel předčasně opustit, a tak Litovel dohrávala jen v deseti.

„Toho posledního gólu, který jsme dostali, je škoda, mohli jsme si vedení udržet. Utkání bylo bojovné. Remíza je pro nás málo, doma prostě musíme vyhrávat," dodal kouč Opatovic. „Ve středu hrajeme s Losinami odložené utkání také doma. Hráče musíme připravit na výhru," věřil vedoucí družstva Jančík.

„Mé dojmy jsou všelijaké. Nepodali jsme výkon, jaký jsem dnes očekával. Celkově jsem zklamaný," komentoval trenér Litovle Šišma.

FKM Opatovice – Tatran Litovel 2:2 (1:0)

Branky: Klvaňa, Janásek – Dokoupil, Kučera, ČK: Kučera (Litovel). Rozhodčí: Kašpar – Motal, Svozil

Opatovice: Bělík – Novotný M., Bartošík, Pala, Novotný T. – Šigut, Gerhard, Rolinc, Stratil – Klvaňa, Janásek. Trenér: Ladislav Stratil.

Litovel: Bača – Krátký, Jindra, Fidler (75. Krajc), Miklánek – Kučera, Dvorský, Dokoupil, Šrom – Šilberský (20. Čep), Bednář (80. Otava). Trenér: Jaroslav Šišma.