Opatovice však byly od začátku zápasu lepším týmem. I když v první půli příliš důvodů ke vzrušení v ochozech divákům nedaly.

Za zmínku tak stojí jen Bartošíkův přímý kop, který vyprášil rukavice Tomáše Urbánka, nebo krásné uvolnění Stratila, jehož gólovou přihrávku ale Ondroušek na malém vápně nezachytil. Po půlhodině hry se však stovka diváků mohla konečně radovat. Šigut se po trestném kopu dostal k zakončení a přehlavičkoval brankáře Urbánka – 1:0.

„Inkasovali jsme ze standardní situace, která nebyla pokrytá tak, jak jsme při udělování taktických pokynů chtěli," zlobil se trenér hostujícího celku Petr Gottwald.

Druhý poločas se vyvíjel prakticky přesně podle představ domácích. Přestože na tahu byly ve druhém poločase Kralice, domácí působili v útočné šestnáctce mnohem nebezpečněji.

Nejprve v obrovské šanci hlavou přestřelil osamocený Radim Janásek. Tentýž hráč měl po faulu na Klvaňu v 69. minutě na noze druhý gól, jenže bránu z nařízené penalty úplně minul. Ani to ale hostující hráče směrem dopředu nenabudilo.

„Nedokázali jsme balon udržet vpředu a tím jsme to obráncům soupeře hodně usnadnili. Naši útočníci nebo krajní záložníci nepodrželi balon tak, abychom z toho mohli něco vytěžit," vyčinil na adresu svých svěřenců trenér Petr Gottwald.

Naopak na opatovických hráčích byla vidět snaha rozhodnout zápas pojišťovacím gólem. Nejednou se na hřišti „Pod Hory" stalo, že domácí o hubený náskok nakonec přišli.

Avšak Klvaňa či po něm prakticky do prázdné brány střílející Šigut vedení nezvýšili. Oba hráče fantastickým zákrokem vychytal Tomáš Urbánek, zřejmě nejlepší muž na hřišti. Své jednogólové vedení přesto nakonec Opatovice uhájily.

„Konečně jsou tři body doma. Kdybychom dali druhý gól, dohrávali bychom ve větším klidu. Byl to hodně bojovný zápas. Snad už se to bude jen zlepšovat, protože kluci byli psychicky hodně dole. Jsme za ty body hodně rádi," dodal domácí trenér Ladislav Stratil.

Na oslavy ale příliš času není. Už ve středu čeká opatovický celek vložený duel v Dolanech.

FKM Opatovice – FC Kralice na Hané 1:0 (1:0)

Branka: 31. Šigut. Rozhodčí: Knoll – Slabý, Vičar. ŽK: Šigut – Trnavský. Diváků: 110.

Opatovice: Vinklárek – Rolinc, Pala, Gerhard, Novotný – Stratil (80. Vinklárek), Bartošík, Ondroušek, Šigut – Janásek (89. Hostaša), Klvaňa. Trenér: Ladislav Stratil.

Kralice na Hané: Urbánek – Neoral, Martinka (78. Petržela), Kocourek, Chvojka (58. Trnavský) – Valtr, Vybíral, Dočkal, Vitásek (88. Jamrich) – Lehký, Cibulka. Trenér: Petr Gottwald.