První poločas byl v režii domácích.

„Před utkáním jsme si jasně řekli, že jenom výhra nás může posunout do klidnějších vod tabulky. Zápas se nám podařilo výborně rozehrát," komentoval trenér Opatovic Ladislav Stratil.

Zasloužili se o to hlavně v rozmezí třicáté a čtyřicáté minuty autoři branek Janásek a Gerhard.

O přestávce učinil klíčové změny v sestavě kouč hostí. Vystřídal pravého beka a levého obránce a nahradil je v jednom případě mládím, ve druhém zkušeností. To Oskavě viditelně prospělo, neboť v rozmezí prvních dvaceti minut po přestávce dokázala výsledek nejen srovnat, ale i bleskově otočit.

Nejprve se po samostatném průniku a naražením se Sokolem trefil do sítě domácího gólmana Vinklárka Knop.

Následně skóroval po rozehrávce Svačiny z rohového kopu Lukáš Masopust a o dvě minuty později otočil už na 2:3 výsledek zápasu Svačina po samostatné akci.

„Úplně spokojený být nemůžu. Naše hra v první půli byla katastrofa a Opatovice vedly zcela zaslouženě. Pak se naštěstí hra diametrálně změnila," okomentoval první jarní střetnutí svého týmu trenér Oskavy Květoslav Pospíšil.

Podle něj mohli jeho svěřenci dosáhnout ještě většího rozdílu ve skóre, tomu však zabránilo přísné vyloučení oskavského stopera v 66. minutě.

„Potom už jsme se museli soustředit spíše na udržení výsledku," dodal Pospíšil.

„Měli jsme to rozehrané výborně, pak se nám ale začaly kupit chyby. Soupeř nás dostal pod tlak, což nás psychicky dorazilo. Prohra nás dostala do velkých problémů. Celkem máme dvanáct bodů a začnou na nás tlačit soupeři," vyjádřil po zápase své obavy trenér Opatovic Stratil a zdůraznil, že zápasy na domácí půdě si již jeho tým nemůže dovolit prohrávat.

FKM Opatovice – Jiskra Oskava 2:3 (2:0)

Opatovice: Vinklárek – Stratil, Bartošík, Pala, Gerhard – Novotný Milan (80. Novotný Tomáš), Šigut, Strnadel, Klvaňa – Hostaša, Janásek. Trenér: Ladislav Stratil.

Oskava: Studený – Müller (46. Plachý), Balcar, Erneker, Kos – Mičunda, Knop, Svačina (72. Iša), Obíral (46. Kaller) – Sokol, Masopust Lukáš. Trenér: Květoslav Pospíšil