Pro domácí byl duel hodně důležitý. Svěřenci trenéra Ladislava Stratila potřebovali body, aby si udrželi kontakt s týmy, které jsou v tabulce před nimi. To se jim nakonec podařilo. Cestu k úspěchu ale rozhodně zametenou neměli.

Gólové parametry měla příležitost domácího záložníka Bartošíka, ten však svůj pokus na konci první půlhodiny nasměroval pouze do brankáře. Akce pokračovala rohovým kopem, ze kterého Opatovice nastřelily břevno.

Rozhodující okamžik celého zápasu se zrodil ve 38. minutě. Do pokutového území se prosmýkl Klvaňa a nedal brankáři Švrčinovi šanci – 1:0. Tímto stavem skončil i první poločas.

Zatímco úvodní půle patřila Opatovicím, tak ta druhá už byla zcela v režii Zlatých Hor. Ty si vytvořily nemálo dobrých příležitostí a mohou jen litovat. Buď netrefily cíl určení, a nebo jejich střely pochytal Bělík, který předvedl několik vynikajících zákroků.

Opatovice několikrát zahrozily z brejků, ale gólman Švrčina, tak jako jeho protějšek, byl vždy na správném místě.

Domácí svůj jednogólový náskok uhájili až do závěrečného hvizdu a připsali si důležité vítězství.

„Naším cílem bylo uhrát tři body. Splnili jsme tedy to, co jsme si řekli. Samotné utkání bylo bojovné z obou stran. V první půli jsme byli lepší my a v té další jednoznačně soupeř, který nás začal přehrávat. Nejednou nás podržel gólman Bělík. Naštěstí jsme vedení udrželi a získali tak tři body," okomentoval vítězné střetnutí kouč domácích Ladislav Stratil.

„Opatovice jsme ve druhém poločase mačkali jako citron. Měli jsme spoustu šancí, které jsme neproměnili. Z domácího gólmana jsme udělali zkrátka hvězdu. Ani kdybychom hráli dva dny, tak gól prostě nedáme. Rozhodně jsme si nezasloužili bodovat," uvedl nespokojený Jiří Silný, trenér FK Zlaté Hory.

FKM Opatovice – FK Zlaté Hory 1:0 (1:0)

Branka: 38. Klvaňa. Rozhodčí: Boček – Jemelík, Koláček. Diváků: 50.

Opatovice: Bělík – Stratil, Pala, Gerhard, M. Novotný – Rolinc, Bartošík (80. Goláň), Ondroušek (25. T. Novotný), Strnadel – Hostaša (88. Šigut), Klvaňa. Trenér: Ladislav Stratil.

Zlaté Hory: Švrčina – Burian, Škoda, Hoffmann, Karlík – Brückner (46. Madejczyk), Minka, Biedrava, Bitomský (62. Petroš), Plhák – Charalambidis. Trenér: Jiří Silný.

Dalším soupeřem Opatovic je rezerva 1.HFK Olomouc. Utkání je na programu v neděli na olomoucké půdě.