SK Hranice – FK Kozlovice 2:1 (0:0)

Do první velké šance se dostali Kozlovičtí. Jan Dohnal ale mířil jen do brankáře a následnou dorážku do prázdné branky poslal Kaďorek trestuhodně nad. Hranice poté měly mírnou herní převahu, ale žádnou z příležitostí nedokázaly proměnit. Poločas tedy skončil bez branek.

„Domácí hrozili většinou po standardních situacích, což jsme si vcelku pohlídali, i když dvakrát míč lízl konstrukci branky. Mohli jsme jít do vedení – Jan Dohnal postupoval sám na brankáře, který ale jeho střelu vyrazil ke Kaďorkovi. Ten byl sám před prázdnou brankou, ale snad ze tří metru ji přestřelil. Tohle byl asi rozhodující okamžik, protože kdybychom šli do vedení, mohlo to utkání vypadat zdaleka jinak,“ řekl k první půli Kamil Štěpaník, kouč FK Kozlovice.

Po změně stran domácí pokračovali ve své hře a vyplatilo se. V 53. minutě po špatném odkopu brankáře Kozlovic Bořuty se k míči dostal Březík a poslal Hranice do vedení. Na dvoubrankový rozdíl poté zvýšil v 76. minutě Wojnarowski.

V dalším průběhu domácí kontrolovali hru. Ovšem deset minut před koncem byl po faulu na polovině hřiště a druhé žluté kartě vyloučen Kušner a zápletka byla na světě. Kozlovice přesilu využily hned po třech minutách, kdy na 1:2 snižoval hlavou po rohovém kopu Michal Král. Tížené vyrovnání už ale nepřišlo a Hraničtí se tak mohou radovat ze tří bodů.

„První gól jsme dostali po chybě brankáře Bořuty. Soupeř poté zvýšil na 2:0, ale od 80. minuty dohrával pouze v desíti. Nám se podařilo vstřelit kontaktní branku, další vážnější šanci jsme si už ovšem nevypracovali,“ dodal trenér hostí.

Jeho protějšek, Petr Zatloukal z Hranic, byl s předvedenou hrou spokojený: „O vývoji utkání jsme mohli rozhodnout už v prvním poločase, kdy jsme měli minimálně tři velké šance a nespočet standardních situací, které se daly řešit lépe. Po změně stran jsme zlepšili koncovku a zaslouženě vstřelili dvě branky. Soupeř korigoval po zbytečném vyloučení Kušnera, kdy jsme mu naší nedisciplinovaností dovolili snížit. Bylo by ale asi nezasloužené, kdyby si Kozlovice odvezly bod.“ (dak)

Branky: 53. Březík, 76. Wojnarowski – 83. Michal Král.

Sestavy
SK Hranice: Sobek – Kušner, Wojnarowski, Kundrát, Chrastina – Žoch (89. Kuchař), Pančochář, Málek, Březík, Zachar (83. Pulkert) – Ferenc (63. Pokorný).
FK Kozlovice: Bořuta – Petráš, Michal Král, Tomčík, Lukáš Dohnal (80. Stokláska) – Šolín, Stržínek, Jan Dohnal, Matula (70. Mackovík) – Kocfelda, Kaďorek.