„Přišli jsme nejen o tři body, ale i o vyloučeného a zraněného hráče," kroutil hlavou trenér Hranic Petr Zatloukal.

Celé utkání neprobíhalo z obou stran zrovna v rukavičkách. Hlavně domácí se prezentovali agresivní nátlakovou hrou, jejímž výsledkem bylo celkem pět žlutých karet a zraněný záložník Hranic Miroslav Hanák. Ten musel ze hřiště už po dvaceti minutách hry.

„Byl sestřelen u lajny, pro mě to byl likvidační zákrok. Hanák se jevil od prvních minut zápasu velice dobře, patřil mezi hráče, kteří by byli pro soupeře nebezpeční. Agresivita domácích byla opravdu hodně na hraně," postěžoval si hranický kouč.

Během Hanákova ošetřování, které nakonec stejně návrat pravého záložníka do hry nepřineslo, navíc Hraničtí inkasovali jediný gól zápasu. Po rohovém kopu se míč dostal k Pavlovi Škrobákovi, jenž přesnou ranou nedal hostujícímu brankáři Janovi Matůšů šanci.

Čtyřiadvacetiletý gólman v utkání nahradil doposud stálici mezi tyčemi Hranic Tomečku a vedl si jinak velice dobře. Nebýt jeho, domácí by svůj náskok s největší pravděpodobností navyšovali.

„Matůšů nás v zápase podržel, chytil nějaké dva góly, jsme rádi, že máme takhle vyrovnané brankáře," chválil svého gólmana Zatloukal.

Jeho tým ve druhém poločase, do kterého vstoupil po vyloučení Biskupa v deseti, statečně bojoval, na vyrovnání to však nestačilo.

„Ve druhé půli už jsme se v deseti semkli a hráli lépe. Soupeř se do posledních minut bál o výsledek, neměl to vůbec jednoduché," řekl trenér Hranic. Toho stále trápí velký počet hráčů mimo hru.

„Mrzí mě hlavně zranění Hanáka a vyloučení Biskupa taky bylo velice přísné. Už tak máme problémy se sestavou a momentálně to dáváme do kupy na sobotu, abychom se pokusili urvat nějaký bod," pověděl na závěr Petr Zatloukal.

V dalším kole Hranice přivítají v sobotu od 16 hodin Valašské Meziříčí.

FC Velké Karlovice/Karo­linka – SK Hranice 1:0 (1:0)

Branka: 24. Škrobák.

Rozhodčí: Škrobák – Kovářčík, Lysák. ŽK: P. Maliňák, Podešva, Mikula, Píšek, Sváček – Kundrát, Biskup. ČK: 40. Biskup (po 2. ŽK). Diváci: 99.

Hranice: Matůšů – Biskup, Kundrát, Vyka, Čáp – Hanák (24. Malaník), Šišlák (80. Dán), Kuchař, Nehyba – Ferenc, Hoffmann (70. Frydrych). Trenér: Petr Zatloukal.