Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Osmigólové drama v Lutíně. Ústí otočilo a upevnilo pozici na vrcholu

Lutín – Nedělní utkání nebylo pro vedoucí celek krajského přeboru z Ústí na hřišti nováčka z Lutína vůbec jednoduché. První tým soutěže vstoupil do utkání úspěšně, potom se však dostali do dvougólového náskoku domácí. Svěřenci trenéra Radima Žingora přesto v posledních dvaceti minutách skóre otočili na svoji stranu.

3.10.2016

Fotbalisté Ústí. Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jan Pořízek

Výsledkovou tabuli rozsvítil pouhých sedm minut po začátku zápasu hostující Tomáš Orava. Lutín se vzápětí dostal dopředu a o chvíli později již korigoval skóre na 1:1 střelou kanonýra Tomáše Losa. Na jeho práci vystavěli domácí hlavní útočnou sílu.

„Nastoupili v rozestavení 4–5–1. On se tedy nacházel nahoře a zápas se hrál opačně," poznamenal ústecký kouč Žingor.

„Měli asi obavy," dodal trenér Sokola.

Po změně stran šli domácí do vedení zásluhou Martina Skoumala a poslední zářez si připsali z kopačky Petra Bokůvky v 64. minutě, který zvýšil na 3:1. Ústecký lodivod na stav zareagoval stažením tří obránců dozadu a Pavla Sencoviciho vystřídal za Michala Škařupu.

Klíčový okamžik přišel v 77. minutě, kdy hosté snížili na 3:2. Ústecký David Bezděk nezaváhal a propálil lutínského gólmana Miroslava Nejezchleba.

Hosté následně začali střílet a domácí se sesypali.

Nejdříve z úspěšné penalty vyrovnal Patrik Sencovici, jenž v 85. minutě dostal Ústí do vedení svoji druhou brankou v zápase.

Vítězství Sokola nakonec korunoval opět David Bezděk minutu před závěrečným hvizdem.

„Rozhodující gól padl, když jsme snížili na 3:2. Oni znervózněli. Klobouk dolů před kluky, v 75. minutě ještě prohráváte a pak to otočíte. To si zaslouží pochvalu," kvitoval výkon svých svěřenců Radim Žingor. Lodivod Ústí zároveň přiznal, že na obou stranách panovala nervozita mezi třemi tyčemi.

„Jednalo se o zápas, kdy neměl svůj den ani jeden z brankářů. Jak náš, tak jejich gólman tam měli chyby," uzavřel kouč Sokola.

Ústí posílilo svoji pozici na vrcholu tabulky krajského přeboru a vede soutěž o jeden bod před Šternberkem. Lutín po neděli drží páté místo s šestnácti body. V příštím kole čeká na vedoucí mančaft tabulky domácí utkání s Kralicemi, Lutín naproti tomu zajíždí k utkání do Velkých Losin.

TJ Sigma Lutín – TJ Sokol Ústí 3:5 (1:1)

Branky: 16. Los, 51. Skoumal, 64. Bokůvka – 7. Orava, 77. Bezděk, 81. Patrik Sencovici (pen.), 85. Patrik Sencovici, 89. Bezděk. Rozhodčí: Přikryl – Kašpar, Lizna. ŽK: Skoumal, Wanke, Pluháček, Skopalík – Patrik Sencovici. Diváci: 185

Sestava Lutína: Nejezchleb – Körner, Bokůvka, Skopalík, Pluháček – Hamy, Skoumal, Rec, Wanke – Vymazal – Los. Trenér: Lubomír Keluc.

Sestava Ústí: Urbášek – Bezděk, Pavel Sencovici (69. Škařupa), Smolka, Šnejdrla – Černotský, Pančochář, R. Žingor ml., Patrik Sencovici – Orava, Maléř (89. Kočnar).Tre­nér: Radim Žingor.

4. kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár Deníku pro rok 2017

Prsten za 15 tisíc korun od zlatnického mistra Zbyňka Zimčíka z ateliéru Filip v Uherském Hradišti a dva krásné romantické pobyty v hotelech Starý zámek Napajedla a Spa hotel Lanterna. Právě o tyto atraktivní ceny se hraje v dalším ročníku oblíbené soutěže Svatební pár Deníku.