Chtělo by se tak říct, že změny šumperskému celku pomohly, ale ani posílení novými hráči, ani výměna trenéra zatím příliš ovoce nenesou. Pod koučem Jiřím Mikou získali ve dvou zápasech šumperští hráči pouhé dva body.

Proti Hranicím přitom tak sympaticky začali. Agresivně, plní energie i fotbalové snahy. V útoku to docela solidně klapalo dvojici Gábor – Pobucký. Ten nejprve zavraždil nezahoditelnou šanci, když ze tří metrů přestřelil bránu, potom zaúřadoval Gábor, když hlavičkou skóroval z centru Woiteka od lajny. Tohle byla po dlouhé době opravdu nádherná fotbalová chvilka na Tyršově stadionu…

Radovat se mohli ale také hosté, domácí obraně pláchnul Kušner, ale ve snaze skórovat netrefil nejen bránu, ale dokonce ani míč!

Domácí mohli dát ještě do přestávky druhý gól, který by patrně byl bodovou pojistkou, jenže opět Pobucký ani po něm Gábor nedali. „Začali jsme vlažně a soupeř to asi vycítil. Měl několik šancí, dal krásný gól, takže s prvním poločasem moc spokojený nejsem. Musel jsem pak o přestávce hráčům promluvit do duše," uvedl kouč Hranic Alexander Bokij.

A domácí nakonec litovali toho, že na své poměry velmi dobrý první poločas nezúročili více než jedním gólem. Po přestávce jakoby domácím docházela šťáva, především záloha se stala skupinkou holdující pěšímu turismu a jelikož Gábor ani Pobucký nedostali po přestávce kloudný míč do prostoru, herní pohoda i pohledný fotbal se vytratily.

A nakonec i ono těsné vedení. Přímý kop téměř z půlky hřiště líznul hlavou Honza Ferenc. Nehlídán, neatakován, někteří domácí borci si snad ani nevšimli, že se už hraje. „Dostali jsme gól z ničeho, nesmyslný balon tečoval hráč do šibenice, tohle se nemůže stát," zlobil se šumperský kouč Jiří Mika.

Hosté pak potrápili domácí obranu v 78. minutě, kdy se o míč bojovalo v neskutečném závaru v malém vápně, domácí sedm minut před koncem mohli jít do vedení, jenže Herynek hlavičkoval těsně mimo.

„Měli jsme v první půli tři gólové šance, takové, že z nich musíte dát gól, jinak prostě vyhrávat nebudeme. Po přestávce už to bylo ubojované, nevyhrávali jsme osobní souboje, nedostupovali jsme hráče, nebylo to už dobré. Chtěl jsem vyhrát, bod je pro nás v naší situaci málo," dodal Mika.

„Ke konci nás domácí tlačili, ale remíza je pro oba celky spravedlivá," míní Bokij.

FK SAN-JV Šumperk – SK Hranice 1:1 (1:0)

Branky: 14. Gábor – 58. Ferenc. Rozhodčí: Krištof – Slavík, Nesrsta. ŽK: Mlynář – Kušner, Lee. Diváci: 120.
Šumperk: Kreizl – Bajger, Herynek, Pelán, Macek – Mlynář, Novák, Reichl, Woitek – Gábor (76. Hruda), Pobucký. Trenér: Jiří Mika.
Hranice: Tomečka – Chrastina (55. Pecha), Bušina, Kufa, Čáp – Modelský (74. Pančochář), Ferenc, Málek, Orava (86. Bezděk) – Kušner, Lee (63. Vyka). Trenér: Alexander Bokij.