Čtyři góly dal z brejků, jeden z penalty. Černotín se v úvodním kole soutěže s tovačovskou rezervou nemazal, zvítězil 8:1 a ústřední postavou byl Ondřej Hapala. Stát ho to bude jeden a půl litru slivovice.

„Hattrick je za litr, takže jsem ještě půllitr musel doplnit,“ zasmál se Ondřej. Na tekutou odměnu se jeho spoluhráči mohou těšit prý v pátek po tréninku.

A nutno říct, že si poctivou pálenku zaslouží. Ondřej Hapala si pochvaluje spolupráci se staronovými spoluhráči, s nimiž působil v dorostu SK Hranice. Někteří z nich totiž byli součástí rozpadlého kádru Ústí, které působilo v krajském přeboru. Černotín tak získal cenné posily.

„Znal jsem tři kluky, tak jsem je stáhl k nám,“ prozradil Hapala.

Jedná se o Rostislava Helešice, Martina Šostoka a Davida Kunovského. Nejde ale o jediné mladé posily, účastník nejnižší soutěže tak právem pokukuje po postupu výš.

Na jaře ho brzdila maturita

Na vyšší metě by se měl zastavit i střelecký účet Ondřeje Hapaly, který v minulé sezoně nasázel v okresní soutěži devět gólů. Víc než z poloviny tohle číslo překonal hned v prvním utkání.

„Sedlo to, protože jak už se znám s klukama z dorostu, víc si umíme nahrát,“ má kanonýr jasno.

Gólů mohlo být více už v minulém ročníku, jenže Hapala na jaře odehrál jen tři zápasy. Proč? Připravoval se poctivě na maturitu, kterou úspěšně zvládl a teď se chystá na vysokou školu do Brna. Studium spojí se svým koníčkem.

„Myslivost dělám už x let. V Brně se otevřel nový obor, tak jsem měl jasno. Zjistil jsem, že to jde dotáhnout ještě dál. Byl bych bakalář, nejvyšší myslivecké vzdělání. Mohl bych dělat průvodce a například zprostředkovávat lovy,“ vysvětluje střelec.

S fotbalem musel ale málem vinou zranění končit. V dorazovém ročníku dorostu SK Hranice si totiž zlomil nohu. „V nemocnici mi řekli, že už to není na fotbal. Rok jsem se z toho dostával,“ popsal Ondřej Hapala.

Končit s fotbalem ale nechtěl, přestože v Hranicích se prý úplně nepohodl. Kvalitního útočníka tak získal Černotín.

„Kouč Vymětalík, který mě trénoval, když jsem byl malý kluk, mi řekl, ať to jdu zkusit do Černotína,“ vysvětlil závěrem Ondřej Hapala.

Dovede svými góly Černotín do okresního přeboru?