Nabídku od vedení klubu musel zvážit, Bělotínu se minulá sezona pod jeho vedením povedla, a rozhodování podle jeho slov nebylo vůbec jednoduché.

„Domluva byla jasně nastavená. Přišel za mnou pan Průcha a pan Nehyba (sportovní manažer a předseda SK Hranic, pozn. red.), jestli bych nepřevzal divizní tým. Musel jsem dlouho přemýšlet, protože jsem se v Bělotíně cítil velice dobře, fungovalo to po všech stránkách. Odcházelo se mi tedy těžko, neměl jsem již potřebu někam utíkat," přiznal Petr Zatloukal.

„Rozhodoval jsem se asi čtrnáct dní, chvilku to trvalo. Na druhou stranu jsem Hraničák a šlo o nabídku z vyšší soutěže. Bylo to pro mě tedy docela důležité. Asi bych nikam jinam nešel, už jsem myslel, že trenérskou kariéru zakončím v Bělotíně, byl to pro mě ale zase takový nový impuls," prozradil nový trenér Hranic.

Bělotín v uplynulé sezoně skončil na druhém místě I.A třídy, kde nestačil pouze na suverénní Ústí.

„Očekávám, že to bude jiné, bude větší tlak na mou osobu, ale těším se. Vracím se do klubu, kde jsem již trénoval, znám poměry i kluky. Těším se dost, protože v tom týmu vidím do budoucna takovou pozitivní atmosféru a náladu," pověděl Zatloukal.

Ten již jistě vymýšlí plán předsezonní přípravy svého nového celku, rozběhne se již příští úterý.

„Zatím jsme se setkali jen na schůzi s hráči a vedením, kde jsme si řekli základní věci. Trénovat začínáme sedmého července," oznámil kouč.

Spolupráce Hranice - Bělotín

V posledních dnech se také jednalo o nové spolupráci mezi Hranicemi a Bělotínem, kde by měla vzniknout farma hranického celku. Příchod Zatloukala tak napovídá, že podobná fúze by skutečně měla nastat.

„Rýsuje se spolupráce právě s Bělotínem, chtěli bychom tam vytvořit farmu Hranic. Perspektivní hráči z Bělotína dostanou šanci a určitě se v přípravě objeví. Ze stávajícího kádru Hranic znám hráče z dřívějšího trénování, některé jsem vedl i v dorosteneckém věku. Vídal jsem je na hřišti všechny, v Hranicích jsem byl poměrně často. Je tam perspektiva a hlavně správná chuť a zapálení," řekl Petr Zatloukal.

Vysoké cíle

Šance Hranic v příštím ročníku tedy vidí velice slibně.

„Vedení očekává, že budeme hrát v klidném středu tabulky. Pro mě je to samozřejmě příjemné, ale já bych s tímto týmem rád hrál někde na špici. Chtěl bych i atakovat nejvyšší příčky. Mančaft by to za určitých okolností mohl zvládnout," věří stratég.

Herně by chtěl hranickým fanouškům předvést atraktivní fotbal. Také jeho předchůdce se snažil hrát ofenzivně, Alexander Bokij vyznával útočně laděné rozestavení 4–3–3. I tyto věci má již Petr Zatloukal promyšlené.

„Mám rád ofenzivní fotbal, když se hraje dopředu. Někdy to vypadá otevřeně. Rozestavení bude trošičku jiné, ale myslím si, že budeme hrát útočně, nebudeme zalezlí a čekat na protiútoky. Samozřejmě se teď taky uvidí, až se s kluky uvidím a zjistíme, jakým stylem budeme chtít hrát. Hodně záleží na tom, jací hráči budou k dispozici. Představu mám," uvedl na závěr.