„Motivace na tyto zápasy je v mnoha ohledech na hráčích vidět," potvrdil na úvod lodivod SK Hranice.

Středomoravané vstoupili do utkání na těžkém terénu, kde domácí disponují kvalitní kombinací ve středu hřiště. I tomuto faktu se hosté přizpůsobili a na centrální plochu poslali tři záložníky s vizí, že tak eliminují protivníkovu sestavu.

Předtucha hranického mančaftu přinesla ovoce a Valašské Meziříčí bylo nuceno hrát více po stranách.

„Z těchto situací se nám podařilo podnikat nebezpečné protiútoky. Zvláště akce zakončené Šišlákem hasil brankář domácích jen s vypětím sil," pochvaloval si Rostislav Sobek.

Jeho svěřenci hráli vyrovnaně celý první poločas a hostující obrana dokázala téměř veškeré příležitosti Valmezu zastavit.

Domácí se dostávali do příležitostí hlavně z rohových kopů, s nimiž si však poradil hranický gólman Jakub Tomečka.

Po změně stran se oba protivníci prosazovali především po stranách a Valaši se do zakončení dostávali ve většině případů skrze hlavičky, s čímž si Tomečka opět nedělal servítky a pochytal většinu akcí.

Jako první rozsvítil výsledkovou tabuli po úspěšně proměněné penaltě hranický Jan Ferenc potom, co Nehybův průnik skrze valašskou obranu byl zastaven za cenu pokutového kopu.

Na 2:0 vzápětí zvýšil střídající Kalous, který do otevřené kasy Valašského Meziříčí pojistil výsledek Hranic.

Těsně před závěrečným hvizdem sice domácí korigovali výsledek na 1:2, remizovat však nedokázali.

Hranice se po desátém kole Divize E posunuly na třetí místo a podzim jim vychází prozatím úspěšně.

Rostislav Sobek přikládá onu skutečnost hlavně zapálení svých svěřenců. Po pár dvou remízách a jednom debaklu na domácím hřišti tak dostáli středomoravští borci satisfakci.

„Hráči se dokáží po nezdaru semknout a vědí, co mají hrát. Důležité je, že stanovené úkoly splnili," kvitoval s povděkem výkony kádru trenér Sportovního klubu.

Jeho svěřence čeká v sobotu na domácím hřišti zápas proti Novým Sadům. Tým, který se plácá na konci tabulky, však dokáže dle hranického lodivoda překvapit.

„Budou hrát s nasazením o záchranu. V posledních utkáních je jejich vyzrálost vidět," řekl Rostislav Sobek. Dosvědčuje to i výsledek z uplynulého víkendu, kdy Novosadští porazili Dolní Benešov 1:0.

Valašské Meziříčí – Hranice 1:2 (0:0)

Branky: 57. Ferenc (pen.), 88. Kalous – 90. Výmola. Rozhodčí: Klíma – Zaoral, Pospíšil. ČK: Plešek. ŽK: Tomečka, Nehyba. Diváci: 200

Valašské Meziříčí: Michut – Kamara, Žilinský, Plešek, Sviták – Michálek, Mica, Dragon (25. Macíček), Výmola, Vrána (81. Roupec)- Kotůlek

Hranice: Tomečka – Čáp, Kundrát, Vyka, Šigut (66. Malaník) – Ferenc (80. Kalous), Modelský – Lasovský (60. Šigut), Širůček, Šišlák – Nehyba.

Autor: Lubomír Budný