Na obhajobu nového trenéra Jana Jursíka, za Opavu nastoupilo hned několik borců z „áčka“, navíc se hrálo na hlavním stadionu, a hranický mančaft byl celkově v nezáviděníhodné situaci.

Nicméně Opava B prostě občas po borcích z druholigového kádru sáhne a ani ona podobný výsledek nepamatuje.

„Všechno se to sešlo proti nám. Výměna trenéra, změny v systému a rozestavení a do toho velmi kvalitní soupeř, posílený několika hráči A-týmu. Soupeř byl úplně jinde. Měl tam šest hráčů s ligovou smlouvou, kteří se do nás pustili,“ popisoval nový kouč Hranic.

Slezané opravdu měli chuť dávat góly, v prvním poločase jich stihli dát pět, po změně stran přidali čtyři další trefy. Až za strašidelného stavu 0:9 zaznamenal čestný úspěch v 89. minutě Marek Vyka. I když slůvko „čestný“ zde asi není zrovna nejvhodnější. O této prohře se možná Hraničanům budou noční můry zdát ještě hodně dlouho.

„Ukázali nám, že fotbal se tam pohybuje někde jinde. Je potřeba pracovat, být pokorný, makat a zlepšovat se. Tohle je fakt velká facka,“ přiznal Jan Jursík. Ve všem zlém se však dá hledat něco pozitivního. Tedy alespoň se to říká.

„Nevím, jak to vyhodnotí vedení klubu, ale lepší taková facka teď, kdy se dáváme dohromady. Možná nás to pošle všechny na stejnou startovní čáru,“ přál by si trenér SK.

NIKDO NIC NESABOTOVAL, ŘÍKÁ KOUČ

Objevily se i názory, že někteří hraničtí hráči duel prostě záměrně odchodili. To jsou však spíše pouze konspirační teorie. „Nemyslím si, že bychom byli psychicky pod dekou. Já jsem z prvních tréninků měl dobrý pocit. Nevěřím, že by tam byl hráč, který to odflákl nebo dokonce sabotoval,“ má jasno Jan Jursík.

Nového hlavního muže na hranické střídačce tedy čeká ještě spousta práce. Přeci jen, s kádrem absolvoval před utkáním v Opavě pouze čtyři tréninkové jednotky. „Můj fotbal je postavený na tom, že musí být fyzicky náročný a odmakaný. Myslím si, že tohle se mi zatím nepodařilo v hlavách hráčů změnit,“ zamyslel se kouč.

Fanoušci a lidé kolem fotbalu v Hranicích si tak jistě budou klást otázku, zda-li vedení klubu udělalo s vyhazovem Rostislava Sobka krok správným směrem. Avšak soudit podle jednoho, třebaže extrémně nevydařeného, utkání, by rozhodně nebylo fér.

„Já si myslím, že s ohledem na to, jak hráli tito hráči se Slavičínem, tak přestože výsledek je strašidelný a určitě se jím baví celá Morava, tak z mého pohledu byl ten náš výkon v Opavě, co se týče nasazení, rychlosti a kombinačních věcí, lepší, řekl závěrem Jan Jursík.

1. SFC Opava B – SK Hranice 9:1 (5:0)

Branky: 3. a 27. Strnad, 23. a 37. Puškáč, 81. a 88. A. Helebrand, 21. Jursa, 71. Zapalač, 83. Čelůstka – 89. Vyka.
Rozhodčí: Černoevič – Kontrošikov, Trigas. ŽK: Puškáč – L. Lasovský, Nehyba. Diváci: 110.

Opava B: Lasák – Večerek (63. Keller), Kolísek, Swiech, Čelůstka – A. Helebrand, Rychý, Jursa (71. Berger), Zapalač – Strnad, Puškáč (63. Litwiak). Trenér: Lukáš Černín.
Hranice: Tomečka – Ligač, Kundrát, Čáp, L. Lasovský – Kalous (59. Sobek), Šišlák, Nehyba (68. Pecha) – Vyka, Schlimbach, Gabčo (46. Vladař). Trenér: Jan Jursík.