Hranice však prakticky v generálce na divizní soutěž musely spolknout velmi hořkou pilulku a uklonit se zkušenějšímu a herně vyspělejšímu mužstvu. I když nad zápasem, v němž nebylo po třiceti minutách v podstatě co řešit, zřejmě kroutili hlavou všichni přítomní, a to bez ohledu na hájení klubových barev.

Trenér Zatloukal postavil do brány nového hráče v týmu Jiřího Kubíčka, ale neměl šťastnou ruku. Kubíček si totiž v první půlhodině míč osahal jen při výlovu ze sítě. „Souhra s novými hráči ještě není na takové úrovni, jakou bychom potřebovali. První půle byla z naší strany tragická. Nechci říct, že by to bylo zrovna novými hráči, ale hrálo to svou roli. Sám jsem překvapený z toho, jak jednoduše jsme soupeři umožnili skórovat." konstatoval Petr Zatloukal.

S otevřením vlastní střelnice v Hranicích začal Uničov velice brzy. Už v první minutě se nepovedený centr Nuce snesl za brankáře Kubíčka a skončil až v síti. Na nešťastném gólu měl domácí gólman velký podíl. Po čtvrthodině hry hosté vedli už dvougólovým rozdílem, když se levačkou trefil Švajda. Pak už to šlo ráz na ráz. Třetí trefu přidal Juřátek, nejlepší hráč na hřišti. Ten napřáhl ze dvaceti metrů a krásnou ranou nedal Kubíčkovi žádnou šanci.

Hranický brankář měl smůlu i v 30. minutě. Reagoval totiž na první směr střely, kterou ale výrazně tečoval Kundrát do vlastní sítě. Ani to ale nebylo vše. Uničov přidal za dalších osm minut ještě dva góly. Nejprve se levačkou prosadil Juřátek, následně hlavou Hrubý. Do kabin se tak šlo za stavu 0:6…

„Spadlo nám tam opravdu všechno, ale nemůžu říct, že by to bylo výkonem domácího brankáře. Vše, do čeho jsme kopli, bylo velice dobře řešené. Musím říct, že i díky tomu brzkému gólu jsme předvedli sebevědomý a velice kvalitní výkon. Chtěl bych vyzvednout výkon Juřátka, takhle zahrát jsem ho už dlouho neviděl," uvedl trenér hostujícího mančaftu Miloslav Machálek.

Během poločasové pauzy přišlo u obou družstev hned několik změn. Tou nejpozoruhodnější, i když nepříliš překvapivou, bylo střídání brankářů na domácí straně. Mezi tři tyče se postavila stálice uplynulé sezony Jan Matúšů. „Jirka Kubíček je novým hráčem a nechtěl jsem, aby cítil pocit viny. I když mu to tentokrát tolik nevyšlo, má svou kvalitu," komentoval své poločasové rozhodnutí domácí kouč.

O dramatické chvíle nebyla nouze ani po přestávce. Ve 46. minutě se totiž nechal zbytečně vyloučit Koutek a Hranicím tak svitla naděje na alespoň částečně zdárnější průběh půle. Jenže ve 48. minutě z penalty skóroval opět Juřátek a o čtvrt hodiny později ho po brejku napodobil Richter.

Zbytek zápasu se pak spíše jen dohrával. I když obě mužstva si vypracovala ještě další šance, na výsledku se už nic nezměnilo. „Chtěl jsem Uničov potrápit, to se ale vůbec nepodařilo. Pro nás to je taková říká správná facka, která naštěstí přišla ještě před prvním mistrákem. Snad se to už ale nebude opakovat," zdůraznil kouč divizního nováčka.

Jeho protějšek naopak nešetřil superlativy. „Přestože jsme si to vyloučením ve druhé půli trošku zkomplikovali, mužstvo musím pochválit. I ve druhém poločase totiž předvádělo hru, kterou předvádět chceme. Drželi jsme míč a i přes oslabení jsme byli nebezpeční. Tak jasný průběh jsem ale nečekal. Hráli jsme s Hranicemi letos už dvakrát a musím říct, že nás vždycky potrápily. Je ale fakt, že teď máme velmi kvalitní mužstvo," uzavřel trenér Miloslav Machálek.

SK Hranice – SK Uničov 0:8 (0:6)

Góly: 1. Nuc, 14. Koutek, 22. a 34. a 48. z penalty Juřátek, 30. Wojnarovský vlastní, 38. Hrubý, 61. Richter.

ŽK: 33. Kušner, 67. Kufa – 11. Koutek

ČK: 46. Koutek

Počet diváků: 100.

Sestava Hranic: Kubíček (46. Matúšů) – Kundrát, Merta (46. Žoch), Wojnarovský, Čáp – Kufa – Modelský, Orava (46. Chrastina), Ferenc, Pecha – Kušner. Trenér: Petr Zatloukal.

Sestava Uničova: Uvízl – Heinz, Novosad (46. Ulma), Vejvoda, Koutek – Toman (61. Kuba) – Juřátek, Nuc (46. Krč), Švajda – Hrubý, Richter. Trenér: Miloslav Machálek.