Zkušenosti ale tentokrát nehrály roli. Domácí sahali po třech bodech, nakonec berou dva za výhru 3:2 po penaltách.

Parádní vstup do „kraje“ obstaral domácím už ve druhé minutě zápasu hlavou Zdeněk Merta.

„Byli jsme dost aktivní, hráli ze zabezpečené obrany, ovšem ve dvacáté minutě jsme udělali na naší levé straně chybu,“ popisoval trenér Všechovic Pavel Pumprla.

Výsledkem zaváhání bylo srovnání hostů Kvapilem. Domácí ale byli nadále nebezpečnější.

Po sérii rohů ve druhé půli se v 73. minutě prosadila všechovická posila z dorostu Valašského Meziříčí Erik Hrabovský.

Zdálo se, že Tatran si dokráčí pro tři body, zvlášť při šancích Pleška a Novotného. Další gól ale nepřišel a trest si Dolany schovaly na 88. minutu. Filip Jíša uklidil odražený míč do sítě a srovnal na 2:2.

„Byla škoda, že jsme šance nevyužili další šance. Potom jsme ztratili míč před útočnou šestnáctkou, hosté to nakopli dopředu a srovnali,“ mrzelo Pavla Pumprlu.

V penaltách ovšem byly Všechovice bezchybné a vybojovaly zasloužený bod navíc.

Vydařenému startu do krajského přeboru nezabránila ani absence hlavní hvězdy týmu, exreprezentanta Marka Heinze, který je stále v rekonvalescenci.

Pomohly ale posily. Hrabovský skóroval, v základu se objevil i David Kuchař z SK Hranice. Trio Šindelek, Šigut, Dluhoš se na trávník podívalo také.

TJ Tatran Všechovice – FC Dolany 2:2 (1:1) Pen: 6:5

Branky: 2. Merta, 73. Hrabovský – 20. Kvapil, 88. Jíša.
Rozhodčí: Vedral – Motal, Jelínek. ŽK: Merta – Jíša, Čapek, Kvapil, Hradil, Chlanda. Diváci: 180.

Všechovice: Symerský – Šindelek, Derych, Bulla, Sehnálek – Hulman (63. Dluhoš), Kuchař (80. Šindelek), Plešek, Novotný – Merta (87. Šigut), Hrabovský. Trenér: Pavel Pumprla.
Dolany: Chlanda – Kubeček, Bergmann, Jíša, Vrána, Kvapil, Holásek, Liška (13. Čapek), Hrabálek, Pekař, Boscato (63. Hradil). Trenér: Jiří Navrátil.