Do první vážnější šance se dostali domácí, ale na Kaďorkovo předložení míče před branku kapitán Schlehr nedosáhnul. Výměna rolí už však otevření skóre přinesla. Po narážečkách za hranicí velkého vápna přišel míč ke Schlehrovi, ten z pravé strany posunul míč před bránu na Kaďora a v 9. minutě šli přerovští hráči do vedení.

Za dalších devět minut už však bylo srovnáno, když Hapal přiťuknul na Čižmára a ten poprvé prostřelil brankáře Fikra.

Na konci první půlhodiny přišla pro 1.FC další pohroma. Hrabal neuhlídal Hapala, ten šikovně posunul Grézlovi a hosté už vedli.

Ve 38. minutě olomoucký záložník Čižmár u pomezí na pravé straně nakopl míč před branku, ten přeletěl i gólmana Fikra a skončil za jeho zády.

Před odchodem do kabin snížil vedení soupeře na 2:3 povedeným přímým kopem Kašpárek.

Laxní přístup se nemusel 1.FC vyplatit na začátku druhé půle. Zpackanou rozehrávku na polovině hřiště vystihnul Grézl a řítil se sám na brankáře. Ten mu ovšem jeho zakončení zmařil.

Srovnání stavu nepřinesla dělovka Schlehra, která skončila nad břevnem Pavelkovy klece. Dvanáct minut před závěrečným hvizdem přišla chyba obránce Korandy a Grézl druhou nabídnutou šanci tváří v tvář Fikrovi už využil – 2:4.

Jiskřičku naděje mohla znamenat střela domácího stopera Mrázka, jenže skončila na břevně. Naopak v 89. minutě zkompletoval svůj hattrick Grézl a upravil na konečných 2:5.

„Olomouc vyhrála naprosto zaslouženě, naopak my jsme zklamali,“ nebylo příliš do řeči přerovského kouči Pavlu Koralovi.

To v olomouckém táboře bylo veseleji.

„Výsledek s lídrem soutěže je pro nás vynikající, o to cennější, že to bylo bez posil z A-týmu. Taktiku jsme plnili na sto procent. Nebudu chválit jedince, musím se přiklonit k vyzvednutí kolektivu. Přerov mě nepřekvapil, měl jsem dostatek informací. Slabinou byla jejich obranná fáze, tam jsme maximálně využili nabízené možnosti. Přesto je Přerov kvalitní tým,“ nechal se slyšet trenér Jiří Derco.

1.FC Přerov – 1.HFK Olomouc B 2:5 (2:3)

Branky: 9. Kaďorek, 43. Kašpárek – 29., 78., 89. Grézl, 18. a 38. Čižmár.

1.FC Přerov: Fikr – Gřešák, Mrázek, Koranda, Hrabal – Schlehr, Mar. Král, Pola (80. Smékal), Bernard – Kašpárek (83. Kučera), Kaďorek (53. Navrátil).

1.HFK Olomouc B: Pavelka – Krumpolc, Vacek, Vykydal, Kouřil (79. Dlouhý-Smith) – Karas (85. Skopal), Svozil, Dohnal (76. Schwarz), Čižmár, Hapal – Grézl.

LUDĚK JUDAS