Holický trenér Roman Sedláček měl pro trápení s předposledním týmem krajského přeboru pochopení. „Vzali jsme mladé kluky z dorostu. Naopak Ústí má zkušené mužstvo a my měli problémy dostat se do plné obrany. Kluci to však odmakali a nakonec jsme po zásluze ten rozhodující gól dali," prohlásil kouč domácích.

Jeho mužstvo začalo aktivně a už po pár minutách mohl skórovat Vaida, kterého ale vychytal Marák. V 19. minutě mohl postupovat sám na bránu domácí útočník Blažkovský. Unikajícího hráče však rukou stáhl na zem Zima a obránce hostů viděl červenou kartu. Přesilovka domácím ovšem příliš nesvědčila a Ústí se v pohodě bránilo.

„Vyloučení nám spíš ublížilo," všiml si domácí kouč Roman Sedláček. „Do té doby jsme hráli dobře kombinačně, pak ale Ústí vsadilo všechno na jednu kartu. My začali hrát staticky a soupeř byl v defenzivě velmi kvalitní," nechal se slyšet zkušený trenér.

I ve druhé půli se domácí proti spolehlivé obraně Ústí prosazovali těžko. A když už se jim to povedlo, narazili na pozorného brankáře Maráka. „V deseti jsme to měli těžké, ale díky bojovnosti jsme se drželi. Soupeř byl výborný, ale proti naší zhuštěné obraně to měl složité," chválil své hráče ústecký trenér Zděnek Hoffmann.

Nakonec se ale rezerva HFK vedoucího gólu přeci jen dočkala. V 78. minutě vyslal Blažkovský do samostatného úniku střídajícího Fukana a ten poslal míč přesně k tyči. Hosté se poté i v deseti snažili vyrovnat a nechybělo mnoho, aby se jim to povedlo. Po rohovém kopu se k hlavičce na přední tyči protlačil Pavel Sencovici, jehož zakončení minulo bránu jen o pár centimetrů.

„V závěru jsme měli nějaké šance, závary nebo rohy. Ale chybělo nám potřebné štěstíčko," litoval trenér hostů Zdeněk Hoffman, který po zápase hráče za výkon pochválil. „Klukům jsem poděkoval za maximální nasazení. Pokud budeme hrát tak jako dnes, tak nemám o mužstvo obavy," nepochybuje ústecký kormidelník, jehož tým čeká ještě tuhý boj o záchranu.

1. HFK Olomouc B – TJ Sokol Ústí 1:0 (0:0)

Branka: 78. Fukan. Rozhodčí: Sedláček – Silný, Hodaň. ŽK: Tošenovský – Černocký. ČK: 19. Zima. Diváků: 66.

HFK B: Stejskal – Malinek (46. Procházka), Grézl, Drmola, Krumpolc – Bořil, Klobáska, Tošenovský, Manina (56. Fukan) – Blažkovský, Vaida.. Trenér: Roman Sedláček.

Ústí: Marák – Pavel Sencovici, Zima, Sedlák, Smolka (83. Kočnar) – Černocký, Škorňa, Paleník, Ševčík – Patrik Sencovici, Smolka (57. Škařupa). Trenér: Zdeněk Hoffman.

Autor: ONDŘEJ KAŠLÍK