Výkop zápasu domácích s Novým Jičínem se tak trošku opozdil.

Výborná návštěva nakonec sledovala spravedlivou remízu 1:1.

Zápas měl tradičně začít v 10 hodin, sudí se z Ústí, které jinak hraje třetí třídu ve Zlínském kraji, dostali do vesničky u Hranic pár minut před desátou.

Scénka jako ze zábavného seriálu Okresní přebor, tady však bohužel šlo o divizi.

„Jen to doložilo, jak se na to utkání asi připravovali. Po deváté hodině volali, že jsou na špatném místě,“ kroutil hlavou domácí trenér Radim Žingor, který nebyl spokojen hlavně s výkonem hlavního rozhodčího Galáska.

„Byl to chaos. Neříkám, jestli připískával, nebo ne, to je mi jedno. Byla tam ale nesmyslná rozhodnutí,“ ohlížel se Žingor.

Fotbalisté Želatovic proti Všechovicím.
Všechovice uloupily Želatovicím dva body díky brance v nastaveníTo nejdůležitější se odehrálo nejprve ve 28. minutě, kdy poslal Nový Jičín do vedení Ondřej Pyclík. Ten využil těsné ruky gólmana Ústí Urbáška, který na zemi zalehl míč nejspíš těsně za vápnem.

„Těžko říct, asistent to zvedl. Soupeř kopal přímák a David Urbášek to asi fakt neviděl. Byl to hloupý gól,“ mrzelo ústeckého kouče.

Druhý poločas zase patřil spíše domácímu Sokolu. Po centru Václava Smolky se hlavou prosadil střídající Petr Holoubek.

V závěru mohly rozhodnout oba týmy, domácím mohl tři body vykopat Radek Vladik, jinak dobrý výkon však gólem nekorunoval.

„Ještě tam rozhodčí nepískl faul na Luboše Maléře, který mohl jít sám na branku, ale byl rukama přidržen. Kdyby to sudí zapískal, musel by udělit červenou kartu,“ zmínil Radim Žingor. Rozhodčí prostě očividně neměli svůj den.

Jinak ale Žingor dodal, že šlo o spravedlivou dělbu bodů. Nový Jičín navíc potvrdil své kvality, neprohrál už posedmé v řadě. Naposledy padl paradoxně ve třetím kole v Hranicích.

Na drahotušském letišti se sešli milovníci podzimní zábavy a pouštěli draky.
Drakiáda v Drahotuších přilákala desítky dětí

TJ Sokol Ústí – FK Nový Jičín 1:1 (0:1)

Branky: 63. Holoubek – 28. Pyclík.

Rozhodčí: Galásek – Bureš, Sivera. ŽK: Urbášek, Černotský, Maléř – Wolf, Nippert. Diváci: 360.

Ústí: Urbášek – Černotský, Král, Michálek, Bezděk – Pančochář (46. Holoubek) – Vladik, V. Smolka, Žingor (81. Váňa), Marek – Maléř. Trenér: Radim Žingor.
Nový Jičín: Tichánek – Wolf, Javorek, Nippert, Kiss Farkas – Staněk (81. Uhlíř), Opatřil, Švec, Juříček, Kalich (67. Hruška) – Pyclík. Trenér: Pavel Hajný.