Takový byl rozdíl mezi soupeři závěrečného nedělního kola krajského přeboru, kdy proti sobě nastoupilo Ústí a Velké Losiny.

Hosté začali atakovat branku domácích prakticky ihned po úvodním hvizdu rozhodčího.

Svou šanci zahodili postupně hostující Uvízl a Linet.

Třetí střela na ústeckého gólmana už byla pro Losiny úspěšná. Střelu Lineta ještě Marák vyrazil, na dorážku Šinogla už ale v 16. minutě nedosáhl.

„Pravda je, že náš brankář nás několika svými zákroky podržel. Nebýt něj, mohl být výsledek ještě horší," komentoval po zápase trenér TJ Sokol Ústí Zdeněk Hoffmann.

Podle něj hrály Losiny nejlépe ze všech soupeřů, se kterými se jeho svěřenci během jarní části soutěže střetli.

„První poločas byl zcela v jejich režii, zatímco my jsme neměli ani jednu vyloženou šanci," doplnil Hoffmann, který po dvou letech působení u mužstva končí a myslí si, že poslední místo je pro jeho tým zasloužené.

Velké Losiny vzápětí skórovaly podruhé, přičemž branka se zrodila na chlup stejně: po střele Lineta a dorážce Šinogla – 2:0.

Po žluté kartě udělené ústeckému brankáři se k penaltě postavil neomylný Linet – 3:0. Do přestávky se ještě málem do ústecké brány trefil Navrátil, ale jeho střelu nakonec brankář zlikvidoval nohou.

„Během zimy jsme si kladli za cíl získat čtvrté až páté místo. Později jsme zjistili, že máme i na třetí, ovšem k tomu jsme dnes potřebovali urvat všechny body. Hodně nám pomohli fanoušci, kteří na naše zápasy chodili opravdu v hojném počtu," chválil losinský útočník Petr Navrátil.

Ve druhém poločase už se hra viditelně zklidnila a Nové Losiny již tolik netlačily na pilu. Hrálo se kombinačně ve středu hřiště, přesto byli hosté viditelně lepší.

Výhru Losin těsně před koncem potvrdil střídající Jenčke, který se dokázal prosadit po pěti minutách na hřišti – 4:0.

„Asi už jsme neměli k utkání správnou motivaci. Pokaždé, když tým sestoupí, je to sportovní tragédie a fanoušci nemohou být spokojeni. K sestupu to ale v Ústí směřovalo již více let, herní krize trvala už nejméně tři až čtyři roky. Vloni jsme se zachránili jen na poslední chvíli. Tým musí mít nového trenéra a hlavně nové hráče, nezbytná je generační obměna. Je škoda, že Ústí po jedenácti letech končí v krajském přeboru a věřím, že se jim bude nadále dařit. Chtěl bych podotknout, že nebýt starosty obce Libora Vykopala, tak se fotbal v Ústí už dávno nehraje. On pro to dělá opravdu všechno a zaslouží si pochvalu," zmínil teď už bývalý trenér Ústí Zdeněk Hoffmann.

TJ Sokol Ústí – TJ Sokol Lázně Velké Losiny 0:4 (0:3)

Branky: 16. a 18. Šinogl, 23. Linet (z pen.), 86. Jenčke. Rozhodčí: Polanský – Hodaň, Zelík.

Ústí: Marák – Černotský, Sedlák, Zima, Bagar – Biskup (30. V. Smolka), Pat. Sencovici, Škorňa (40. Hladík), Ševčík – Škařupa, Kočnar (80. Skácel). Trenér: Zdeněk Hoffmann.

Velké Losiny: Hatala – Zatloukal, Kupčík, Tejkl, Gargulák – Linet, Smrž, Šinogl, Nýdecký (50. Šimák) – Uvízl, Navrátil (55. Macek). Trenér: Jiří Mika.