„Zápas jsme zvládli ve vysokém tempu, dávali jsme góly po pěkných akcích. S nastoupenou cestou jsme zatím spokojeni,“ pochvaloval si hranický trenér Jan Jursík.

Už první poločas napověděl, že hraničtí fotbalisté mají po drilu v Blansku velkou chuť ukázat zlepšení. Oproti hře na podzim to byl opravdu jiný šálek kávy. Sportovní klub vedl po přestávce 4:1.

„Utkání jsme zahájili velmi dobře, s velkou chutí a aktivitou a brzy jsme vedli. Po celý poločas hráči předváděli atraktivní hru plnou náběhů, kombinací a střelby, takže poločas vyzněl výsledkově spravedlivě,“ ohlížel se kouč.

Po změně stran vedly Hranice dokonce 6:1, pak ovšem hosté zabrali a snížili na rozdíl tří branek. To bylo jedinou kaňkou na výkonu divizního celku.

„Bohužel jsme v této fázi utkání na chvíli přestali plnit taktické pokyny a soupeř se dostal do několika zakončení, z nichž dvě proměnil a další dvě velké šance jsme zachraňovali na poslední chvíli skluzy před prázdnou bránou,“ popisoval Jursík.

Hra se pak ovšem zklidnila a Hranice dokonce upravily na konečných 8:3. Proti podzimnímu suverénovi krajského přeboru velice slibný výsledek.

Zajímavý přátelský duel čeká Sportovní klub již v sobotu. Na domácí umělce hostí okresního rivala z Všechovic. Utkání je na programu v 11 hodin.

SK Hranice – TJ Sigma Lutín 8:3 (4:1)

Branky: Kušner 3, Vyka 2, D. Kuchař 2, M. Lasovský – Los 2, Šoupal.

Hranice: Tomečka – Motloch, Kalous, Pecha, Čáp – M. Kuchař, Kovařčík, M. Lasovský – Nehyba, Kušner, Vyka. Střídali: Majerský, D. Kuchař, Jemelka, Nedělka. Trenér: Jan Jursík.