„Tréninky pod kvalifikovaným dozorem profesionálních trenérů budou probíhat každé úterý a čtvrtek od šestnácti hodin," uvedl sekretář fotbalového klubu a zároveň brankář seniorského výběru Jakub Tomečka.

„Určitě se kluci nemusí bát, že jim to nepůjde. Já sám jsem byl kdysi taky poleno," dodal se smíchem Jakub Tomečka.

Vedení SK Hranice však nehledá pouze mladé talenty, ale také šikovné trenéry.

„Většina našich mládežnických trenérů absolvovala v prázdninových měsících šestidenní školení Pedagoga volného času, které mělo za cíl obeznámit trenéry s legislativou i praxí práce se všemi věkovými kategoriemi, což by mělo mít vliv na další zkvalitnění práce trenérů mládeže. Přesto bychom chtěli tréninkový proces ještě zkvalitnit, a tak bychom rádi v řadách trenérů přivítali kreativní, morálně bezúhonné a aktivní spolupracovníky se zápalem pro práci s mladými adepty kopané. Trenérská licence a zkušenost s prací s mládeží jsou výhodou," sdělil šéftrenér mládeže Jan Jursík.

Co se týče týmu mužů, ten vstoupil do nové sezóny vítězně, když si na domácí půdě poradil s „béčkem" Opavy vysoko 4:1.

Právě aby mohl fotbal v Hranicích dlouhodobě pokračovat je potřeba vychovat takové hráče, kteří se jednou k A týmu budou moci připojit.

„Samozřejmě se mohou hlásit také starší ročníky, než pouze ty, které jsme avizovali. Učinit tak mohou na čísle šéftrenéra mládeže 603 965 141, který poskytne veškeré informace," prozradil Jakub Tomečka.

David Král