Jeho vedení po sobotní vysoké domácí prohře 0:4 se Slavičínem odvolalo trenéra Rostislava Sobka i s asistenty Stanislavem Matýskou a Karlem Hodisem.

„V sobotu po utkání zasedlo vedení A-mužstva k vyhodnocení odehraných pěti kol v tomto ročníku Moravskoslezské divize. Na základě této diskuze odvolalo trenéra a jeho dva asistenty,“ potvrdil Deníku předseda oddílu Miroslav Nehyba.

Důrazný krok se ovšem nesetkal s velkým pochopením nyní již bývalého kouče Rostislava Sobka.

„Nerozumím svým zaměstnavatelům, co vlastně chtějí, ale vím jedno, že se zajímají málo na to, aby pak mohli dělat nějaké závěry,“ neskrýval Sobek rozčarování.

Fotbalisté Hranic (v modré). Ilustrační foto
Devět minut hrůzy. Hranice doma utrpěly debaklPředseda SK Hranice Miroslav Nehyba však vyjmenoval hlavní tři body, které o rozhodnutí vedení rozhodly. „Důvodem je nespokojenost s výsledky, herním projevem a atmosférou v mužstvu,“ vysvětlil.

Ani tomuto odůvodnění však příliš nerozumí Rostislav Sobek.

„Nejsem si vědom, že by v kabině bylo něco špatně. Trénoval jsem ten tým asi dva roky a vždy jsem dbal na to, aby atmosféra byla přátelská. Já jsem hráče vždy učil, aby milovali klub, který pro ně hodně udělal. Právě proto, když jsem ten mančaft přebral, jsme se zachránili, a vloni touto dobou jsme byli první,“ připomněl trenér.

Pravdou je, že Hranice neměly na úvod jednoduchý los. Porážku si připsaly poslední dvě kola se Slavičínem a v Kozlovicích. Předtím přišly remízy s Jeseníkem, Dolním Benešovem, ale také vysoká výhra 4:1 nad suverénem jara z Nového Jičína. Tým je tak aktuálně s pěti body na devátém místě tabulky.

Tatran Všechovice v sezoně 2017/2018.
Všechovice doma rozpoutaly gólovou smršť a sestřelily Černovír
Střet osobního auta s náklaďákem ve Slavíči
Ve Slavíči se převrátil kamion s cementem

NOVÝM KOUČEM JAN JURSÍK

Vedení klubu už nicméně rychle sehnalo náhradu. Od mládeže se k „áčku“ již v pondělí přesunul zkušený kouč Jan Jursík.

„Působil už ve třetí lize v Hranicích, má za sebou dlouhé roky po okolních menších klubech. Nakonec se u nás stal šéftrenérem mládeže, v loňském roce vyhrál dorosteneckou divizi,“ přiblížil předseda SK Hranice Miroslav Nehyba.

Nyní tedy Jana Jursíka čeká nová štace v divizi, prvním testem bude nelehký boj na hřišti rezervy druholigové Opavy.

„Ten tým hraje, na co má. Teď ukáže čas, jestli to opravdu bylo málo nebo ne. Nesouhlasím s tím, jak je pohlíženo na naši práci, za tím si budu stát. Já jsem pro tým dělal první a poslední. Navíc jsme měli velice těžký los, stačí se podívat na soupeře,“ řekl závěrem bývalý lodivod Sobek.

Fotbalisté Nových Sadů (v černo-žlutém) podlehli Ústí 0:7
Ústí jede! Zdemolovalo Nové Sady sedmi góly a je první