Fotbalisté SK Hranice si s chutí zastříleli

HRANICE - Dalším kolem pokračovala fotbalová Divize, skupina E. Hranice na domácí půdě přivítaly Albrechtice a po jednoznačné výhře si do tabulky připsaly tři body.

11.9.2007

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Martin Třískala

SK Hranice-FK Avízo Albrechtice 6:1 (3:0)

Soupeř, který byl před utkáním na druhém místě v tabulce, působil zkušeným a sebevědomým dojmem. Vždyť ve svém středu měl bývalého hráče Baníku Ostrava Helštýna a v útočné řadě ostrostřelce Bartoše. Domácí začali utkání s podstatně větším nasazením než v minulém zápase.

Hráli slušně kombinačně a na soupeře platili svoji »lehkonohostí«. Je pravdou, že Albrechtice se spíše prezentovaly dlouhými míči na již zmiňovaného Bartoše, avšak domácí obrana se s tímto faktem dokonale vyrovnala. Soupeř zahrozil v 10. minutě průnikem Micha, avšak jeho střela neměla patřičnou razanci.

O chvíli později prokázal důraz v šestnáctce hranický Ferenc, na příhru zareagoval Fiala a otevřel tak střelecké hody. Ve 25. minutě po faulu na Michálka zaútočil Málek z trestného kopu míč přímo k tyči - 2:0. A když ještě před odchodem do kabin zvýšil velice aktivní Ferenc, o vítězi bylo rozhodnuto.

I ve druhém poločase hnal domácí trenér Kubica své svěřence do iniciativy a zakončení a odměnou byly další branky a v síti hostů. Nejprve dal technicky dobře vybavený Rybařík svoji první branku v Hranicích a o nejkrásnější gól se postaral Dohnal, když hlavou nedal brankáři hostů Machelovi šanci.

Albrechtice sice v zápětí snížily po nedorozumění v obranné řadě Bartošem, ale v 76. minutě uzavřel skóre utkání jeden z nejlepších hráčů na hřišti Modelský. „Hráči byli upozorněni na způsob hry soupeře, což byl jeho přechod do útočné fáze hrou na Bartoše. Ten byl výborně pokrytý. Utkání rozhodla naše hra po zemi, větší pohyblivost a také nám svědčil kluzký terén,“ řekl Kubica, kouč vítězného celku.

Branky: 12. Fiala, 25. Málek, 38. Ferenc, 50. Rybařík, 68. Dohnal, 76. Modelský - 69. Bartoš.

Sestavy

Hrancie: Vítek - Michálek, Král, Richter, Bočan (79. Smolka) - Fiala (73. Staněk), Málek, Modelský, Ferenc Rybařík, Dohnal (69 Rebenda).

Trenéři: L. Kubica, R. Průcha.

Albrechtice: Machel - Kadlčák, Daříček, Pliska, Němeček - Malý (38. Bartoníček), Sostřonek, Holštýn, Bartoš - Bartoš, Mich (38. Vaněk).

Žluté karty: Michálek, Rybařík, Rebenda - Daříček, Bartoš, Kadlčák