„Neseme to blbě. Taková příprava tady, co jsem v Hranicích, nebyla. Odtrénovali jsme, co jsme chtěli, navíc ve velkém počtu. Zápasy byly také kvalitní. Těšili jsme se, jak to dokážeme aplikovat v soutěži,“ smutní hranický trenér Radek Fojtů.

Zároveň ale zůstává nohama na zemi. „Zdraví je určitě na prvním místě. Nařízení respektujeme a podřídili jsme se jim,“ dodává kouč.

Areál SK Hranice je tak kompletně uzavřen, stadion zeje prázdnotou, hráči nemohou ani trénovat. Jak situaci řeší Radek Fojtů? Jasně dané individuální plány a stálý kontakt. Alespoň přes telefon.

„Pokud je člověk zdravý, nemá smysl jen sedět doma, být pod dekou nebo fňukat. Každý druhý den posílám klukům individuální tréninky,“ nastínil Fojtů.

„Jsou to věci hlavně na ven. Cvičení, aby hráči neztratili kondici a sílu. Chci, aby to bylo pestré, aby neběhali čtyřicet minut v kuse rovně, takže třeba kratší úseky. V záloze mám určitě i nějaká cvičení s míčem, ale moc nevím, kde by to dělali. Snad bude stačit nějaký plácek,“ vyjmenoval trenér.

KONTAKT PŘES TELEFON

Komunikace s hráči prý funguje dobře. „Každého hráče mám uloženého v mobilu, komunikujeme hlavně přes SMSky. Když něco potřebuji, tak zavolám. Jsme domluvení, že každý, kdo má daný den trénink splněný, tak mi pošle SMS nebo třeba smajlíka,“ prozradil Radek Fojtů.

„Věřím jim. Taky chci, aby cítili, že jsem s nimi pořád v kontaktu,“ dodal kouč.

Situace se měnila s velkou rychlostí podle nařízení vlády. Nouzový stav do odvolání přerušil všechny soutěže. Možnost trénování pak vyloučilo omezení volného pohybu osob.

„Měl jsem představu, že budeme trénovat po skupinách každý den. Třeba po šesti nebo osmi lidech. Když nám zavřeli areál, měli jsme pak domluvené hřiště na vesnici. Ale ani tam nás už nepustí. Teď už samozřejmě nemá smysl něco vymýšlet nebo někoho dráždit, nedělá to tak nikdo,“ uvědomuje si Fojtů.

Nový typ koronaviru už s jistotou zrušil letošní Euro. Na verdikt ohledně tuzemských soutěží se stále čeká.

„Slyšel jsem, že první a druhá liga by se mohly odehrát, když zrušili Euro. Od MSFL dolů to nemá smysl odhadovat. Nejspravedlivější by bylo, kdyby to anulovali,“ přidal Radek Fojtů svůj názor.