Áčko začalo vysokým vítězstvím nad Valašským Meziříčím, ale v dalších dvou zápasech zvítězili chlapci jen tím nejtěsnějším rozdílem.

Trenérské rady pomohly, protože hráči začali v dalších utkáních plnit taktické úkoly, vyhrávali většinu osobních soubojů, vzali na sebe zodpovědnost a začalo se dařit i střelecky.

Výhra s šikovnými chlapci z Bystrce předznamenala další tři body s technickými zahraničními hosty z Púchova a po nejlepším výkonu dne pak také nad SFC Opava. V posledním zápase s výborným Vyškovem neproměnili dvě slibné šance a když i J. Marek nastřelil po rychlém autu ze tří metrů jen břevno, svítily na ukazateli skóre po závěrečné siréně dvě nuly, které však znamenaly první místo pro Hranice A.

Béčko začalo turnaj velmi dobře a po dvou vítězstvích zle potrápilo áčko. V nervózních soubojích s Púchovem se body dělily. V posledních třech zápasech už však klukům docházely síly a také se nevyvarovali zbytečných individuálních chyb, takže ve všech případech odcházeli poraženi.

Ceny pro nejlepších jednotlivce byly vyhlášeny až po sečtení hlasů trenérů všech mužstev. Brankářem se stal Martin Chovanec (SK Hranice A) před Filipem Martinkem (Rostex Vyškov) a Jiřím Hasalíkem (Valašské Meziříčí).

Mezi hráči se při rovnosti bodů muselo rozhodnout při střelbě pokutových kopů, které nejlépe zvládli Zdeněk Stryk (SK Hranice A), Tomáš Novák (Rostex Vyškov) a Patrik Rubý (SFC Opava). Sošku pro nejlepšího střelce si za 8 branek odnesl Jakub Marek (SK Hranice A), s 6 góly uspěl Zdeněk Stryk (SK Hranice A) a na 5 brankách se podíleli Marek Havlík (HS Kroměříž) a Marek Šumšal (SK Hranice B).

Cena sympatie si do Púchova odvezl Kristian Střelčík. Hraničtí trenéři ocenili za nejlepší hráče svých mužstev D. Zbruže a J. Šnejdrlu.

(skF)