Stále tak pokračuje neuvěřitelná série. Třikrát za sebou hráli Šternberští doma 2:2, počtvrté za sebou před vlastním publikem remizovali a poslední výhru oslavili ještě v první polovině září.

„Můžeme si za to jen sami. S Konicí, Medlovem i teď to byly zápasy jednoznačně na vítězství. Šancí si vytvoříme spousty, ale v koncovce nám chybí klid," vysvětloval po zápase trenér Štenrberku Oldřich Sklenář.

Domácí vedli už od páté minuty zásluhou kanonýra Jurečky. A do poločasu zvýšil na 2:0 hlavičkou do protipohybu brankáře Sklenář. Všechno vypadalo jasně.

„První poločas jsme Šternberku jasně darovali. Mohli jsme ho prohrát klidně čtyři nebo pět nula. Důrazně jsme si to vyříkali, byl trochu větší řev a druhá půlka už byla lepší," řekl ústecký kouč Zdeněk Hoffmann.

Šternberk měl i po přestávce další příležitosti. Jenže v koncovce byl nemohoucí. Jurečka šel třikrát sám na brankáře, ale ani jednou neuspěl! „Občas říkám, že nám chybí kanonýr. Jirka Jurečka da spoustu gólů, ale kdyby proměnil polovinu šancí má jich daleko přes dvacet," řekl kouč Sklenář na adresu už třináctigólového střelce.

Za neproměněné příležitosti nakonec přišel trest. Nejdřív hlavou vrátil Ústí do hry o body Pavel Sencovici. V nastaveném čase se po závaru prosadil znovu ze vzduchu další obránce Smolka, jenž v závěru operoval na hrotu útoku.

„Podržel nás brankář a nakonec jsme se štěstím vyrovnali. Objektivně je třeba říct, že domácí si nezasloužili body ztratit, ale takový je někdy fotbal. Jak se nám štěstí celý podzim vyhýbalo, tak tentokrát se na nás usmálo," uvedl Zdeněk Hoffmann.

Jeho protějšek se už musel nad šternberskou bilancí trochu hořce usmívat. „Je to paradox sedmkrát za sebou jsme neprohráli, ale pětkrát to byla jen remíza. Po bodu to naskakuje dost pomalu," řekl Sklenář. „Teď jedeme do Kozlovic. Ale venku teď vyhráváme, tak třeba jim nějaké body sebereme," doufá v lepší příští, přestože Šternberk jede na půdu vedoucího týmu tabulky.

FK Šternberk – Sokol Ústí 2:2 (2:0)

Branky: 5. Jurečka, 38. Sklenář – 75. Pavel Sencovici, 90. Smolka. Rozhodčí: Zavřel – Koláček, Kouřílek.

Šternberk: Vytřísal – Sklenář, T. Frieb, Kymlička, Tomanec – M. Frieb, Valtr, Kuba, Mudrák (73. Havlík) – Jurečka (73. Steklý), Hlaváček (50. Coufal). Trenér: Oldřich Sklenář.

Ústí: Bernkopf – Černotský, Zima, Smolka, Pavel Sencovici – Škařupa (46. Skácel), Škorňa, Plesník, Ševčík (70. Slivka) – Patrik Sencovici, Šigur (75. Kočnar). Trenér: Zdeněk Hoffmann.