„Byl to asi spíš remízový zápas. Měli jsme několik dobrých šancí, ale to hosté taky. Navíc nedali penaltu," říkal trenér Šterneberku Sklenář.

„Je pravda, že by zápasu asi víc slušela remíza," souhlasil s ním opatovický kouč Ladislav Stratil. „Tentokrát se k nám ale přiklonilo štěstíčko, které nám třeba několikrát v průběhu sezony chybělo. Vítězství je pro nás nesmírně cenné," dodal.

Šternberští se po utkání zlobili na rozhodčího, který jim neuznal dvě branky. Obě útočníkovi Hlaváčkovi a obě pro ofsajd. „Hlavně ve druhém případě to bylo nevysvětlitelné. Vůbec jsem nechápal, jak na to přišli. Nechceme se ale vymlouvat, šancí jsme měli i tak poměrně dost," řekl Sklenář.

Jeho mužstvo v zápase dotahovalo. Ve třetí minutě sice ještě přežilo penaltu za faul na aktivního Klvaňu, kterou neproměnil Bartošík. Ve 26. minutě vzal ale zakončení na sebe a po pěkném průniku přes několik hráčů otevřel skóre.

Šternberk vyrovnal ve 39. minutě, kdy dostal do vápna přihrávku Vinkler a s koncovkou si poradil.

Těsně před přestávkou se přesnou střelou ze šestnáctky prosadil Janásek, a jak se ukázalo, byla to vítězná trefa.

„Konečně jsme dali také víc než jednu branku a stačilo to na vítězství," usmíval se Stratil.

Jeho svěřencům ale bylo ve druhém poločase místy pořádně horko. „Vytvořili jsme si nějaký tlak, ale vyrovnat se nám nepodařilo," litoval Sklenář. Nejblíže vyrovnání byl Šternberk s výjimkou neuznané branky při šanci Kymličky, který po standardce tečoval míč do tyče.

O závěrečný tlak připravilo domácí vyloučení Marka Frieba po druhé žluté kartě za protesty.

„Hosté ale také měli několik dobrých brejků, které nedotáhli. Kdyby se jim ve finální fázi vedlo lépe, asi bychom prohráli vyšším rozdílem," přiznal Sklenář, který i přes závěrečnou porážku hodnotil šternberský podzim pozitivně. „Očekával jsem, že v některých zápasech budeme mít větší problémy," prohlásil

Na Opatovice ještě čeká dohrávka odloženého utkání s Hněvotínem z konce října. „To bude utkání o šest bodů. Pokud se nám doma podaří zvítězit, dotáhneme se a na jaře to ještě bude zajímavé. V opačném případě by to ale bylo hodně těžké," řekl Stratil.

FK Šternberk – FKM Opatovice 1:2 (1:2)

Branky: 39. Vinkler – 26. Klvaňa, 45. Janásek. Rozhodčí: Vičar – Slota, Žvátora. ŽK: Havlík, T. Frieb, Mudrák, Kymlička, M. Frieb, Steklý – Goláň, T. Klvaňa, Číhal (na lavičce). ČK: 78. M. Frieb (Š.)

Šternberk: Vytřísal – Havlík (82. Sklenář), T. Frieb, Kymlička, Coufal – Vinkler (60. M. Frieb), Valtr, Mudrák (75. Steklý), Jurečka – Vojtášek, Hlaváček. Trenér: Oldřich Sklenář.

Opatovice: Vinklárek – Stratil, Pala, Bartošík, Goláň – Rolinc, Gerhard, Strnadel, T. Klvaňa – Janásek (85. Sigmund), Novotný (89. L. Klvaňa). Trenér: Ladislav Stratil.