„O to více mě taková porážka mrzí. Po dlouhé době jsme šli jako první do vedení, jenže paradoxně od tohoto momentu šel náš výkon dolů. Najednou jsme začali hrát až příliš ustrašeně, bez sebevědomí, chyběla tomu šťáva," prozradil úvodem trenér Zábřehu Jaroslav Appl.

Jeho svěřenci sice ve 13. minutě otevřeli skóre, když se po rohovém kopu trefil hlavou Martin Lepka, jenže to bylo ze strany domácích vše, zbytek hry již patřil hostům, kteří pak ještě do přestávky stačili otočit skóre.

Nejprve Zábřeh ztratil míč, se kterým se Tomáš Orava stačil dostat až na hranici jedenáctky, kde zasekl a střelou na zadní tyč vyrovnal.

Následně nikým nehlídaný Petr Černotský z malého vápna poslal balon o břevno do zábřežské klece a Ústí vedlo.

„Po přestávce jsme ve snaze o vyrovnání museli otevřít hru, zkusili to na tři útočníky, ale místo toho jsme potřetí inkasovali," doplnil smutně Jaroslav Appl.

Těsně před koncem se díky tečované střele prosadil Petr Holoubek a dal výsledku definitivní podobu. Zábřeh tak doma přišel o všechny tři body a zatím si může pouze klást otázku, jak z krize ven.

„Na rovinu je potřeba si přiznat, že náš herní projev není dobrý, k tomu máme nějaké marody, zkrátka se teď nedaří. Bohužel jestli takto budeme pokračovat, sami se pasujeme do role mužstva, které bude mít veliké obtíže se záchranou," připustil otevřeně kouč Sulka.

„Máme mladý a nezkušený tým, je potřeba se poučit z chyb, každý musí začít sám u sebe a jen poctivou prací můžeme výsledky zlepšit," dodal Jaroslav Appl.

„Na zápas jsme se připravovali s tím, že většina míčů chodí na Kapla, což se potvrdilo. Věděli jsme, že Zábřeh hraje spíše silově, nevyšel nám úvod, kdy jsme hráli příliš bojácně a navíc inkasovali," začal své hodnocení kouč Ústí Radim Žingor.

„Naštěstí jsme se stačili po gólu soupeře zvednout a náš výkon šel nahoru, do poločasu jsme otočili skóre, k tomu mohli přidat i třetí trefu, ale nedali jsme. Takto to byl i během druhé části velký boj, když jsme definitivně rozhodli až těsně před koncem. Nakonec můžeme být spokojení, máme tři body a díky tomu jsme se posunuli na druhé místo. Je to příjemné," doplnil s úsměvem Radim Žingor.

SK Sulko Zábřeh – Sokol Ústí 1:3 (1:2)

Branky: 13. Lepka - 22. Orava, 31. Černotský, 87. Holoubek. ŽK: Kapl, Puchr, Žváček – Patrik Sencovici. Rozhodčí: Boháč - Podhajský, Křepský. Diváci: 165.
Zábřeh: Toman – Vaník (46. Valenta), Volek, Lepka, Němec – Lukas (65. Rattay), Král, Žanda, Polášek (76. Ohrablo) – Puchr, Kapl (68. Žváček). Trenér: Jaroslav Appl.
Ústí: Urbášek – Bezděk, Bočan, J. Smolka, Šnejdrla – Černotský, Holoubek, Orava (90. Pančochář), Patrik Sencovici (77. Vladik) – Merta, Pokorný (87. V. Smolka). Trenér: Radim Žingor.