„Hned po zápase jsem nic nehodnotil, byť jsem byl hodně zklamán z výsledku. Klukům jsem řekl, že to musíme hodit za hlavu a celý týden se připravovat na derby,“ měl jasno ústecký trenér Vojtěch Bušina.

Jako by se v sobotu proti jeho týmu vše spiklo. První gól dali domácí už po čtyřech minutách.

„Bylo to po fatální chybě gólmana, přesto si myslím, že první poločas z naší strany byl více než slušný. Hráli jsme ze zabezpečené obrany a domácí jsme nepouštěli do zakončení,“ popisoval Bušina nešťastné utkání.

„Snažili jsme se hrozit z brejků a při troše klidu jsme tři z nich mohli zakončit lépe,“ zmínil kouč.

URBÁŠEK MUSEL DO SPRCH

Jenže místo vyrovnání přišel zlomový moment duelu. Ve 42. minutě rozhodčí po srážce hostujícího gólmana Urbáška s útočníkem Dětmarovic před pokutovým územím poslal ústeckého brankáře přísně do sprch.

Po ošetřování a dlouhé prodlevě zahrával z místa přestupku přímý kop Erik Puchel a náhradní gólman Částečka Sokolu příliš nepomohl – 2:0.

Branka do šatny umocněná červenou kartou pochopitelně byla pro hosty velkou ránou, ze které se už nevzpamatovali. Navíc, když hned po změně stran zvýšil na 3:0 Egri.

Šumperk proti Hranicím. Ilustrační foto
Hranice na Šumperk vlétly. Nakonec je zachránil krásný přímák Šišláka

„Mužstvo se pak totálně sesypalo, výsledkem byly další hrubé individuální chyby, nabídli jsme soupeři další góly,“ mrzelo Vojtěcha Bušinu.

Vstup do jara se tak Ústeckým hodnotí těžko. „Začátek soutěže se příliš nepovedl, situace v tabulce se ale nemění, budeme bojovat,“ řekl trenér Ústí.

Kdy jindy by měli jeho svěřenci tato slova naplnit než v pikantní „bitvě o Hranice“. Výkop je v Ústí na programu v neděli v 10 hodin. Derby favorita nemívá, situace v SK Hranice je však aktuálně diametrálně odlišná.

„Kluci se navzájem znají, spousta z nich spolu hrála v mládežnických kategoriích. Budeme se na to pečlivě připravovat. I když Hranice jsou favoritem a v přípravě předváděly velmi slušný fotbal, budeme se jim to snažit hodně znepříjemnit. Hrajeme doma a očekáváme velkou návštěvu,“ nechce Vojtěch Bušina zklamat ústecké příznivce.

SK Dětmarovice – TJ Sokol Ústí 6:0 (2:0)

Branky: 46. a 56. Puchel, 84. a 87. Macko, 5. Hrtánek, 46. Egri. Rozhodčí: Řezníček – Ehrenberger, Kaloč. ŽK: Škuta – Pančochář. ČK: 42. Urbášek (Ústí). Diváci: 148.

Dětmarovice: Kotrla – Uher, Hrtánek, Skoupý, M. Macko – Egri (65. Nitka), Škuta, Mičola, Puchel (68. R. Macko) – Tomáš, Řapek (77. Regec). Trenér: Josef Jadrný.

Ústí: Urbášek – Vladař, J. Smolka (80. Žeravík), Pat. Sencovici, Hutník – Pančochář (44. Částečka), Holoubek (77. Žingor) – Vladik, Smítal, V. Smolka – Křenek. Trenér: Vojtěch Bušina.