Duel pak byl posledním domácím zápasem pro trenéra Petra Ševčíka, jenž po pěti letech u týmu z lázeňského města končí.

Svou výbornou jarní formu v tomto klání potvrdil dvougólový střelec Martin Furik, jenž tentokrát nastoupil v útoku, další jesenickou branku pak přidal probuzený kanonýr Petr Navrátil.

Domácí se poprvé prosadili již v 9. minutě, kdy Furik otevřel skóre právě po centru Navrátila. O chvíli později vyslal Woitek přihrávkou za obranu Petra Navrátila a ten tváří v tvář gólmanovi nezaváhal. Těsně před přestávkou hosté trefili tyč.

Definitivní tříbodovou pojistku následně Jeseník přidal zkraje druhé půle, kdy Minka uvolnil Navrátila, jehož střelu hranický brankář pouze vyrazil a dobíhající Furik dal na 3:0.

Poslední slovo přesto patřilo hranickým fotbalistům, když v 68. minutě byl na konci povedené kombinace Sobek, který se prosadil střelou z ostrého úhlu.

Celkově poté přinesl druhý poločas spíše fotbalový odvar a za velkého vedra hráčům na obou stranách rychle ubývaly síly, závěr se tak už pouze dohrával z povinnosti.

„Těžili jsme především z výborného začátku, kdy se nám podařilo dát rychlé góly, hráli jsme dobře kombinačně a Hranice toho v utkání, až na několik pasáží, moc nevymyslely, soupeř mi tentokrát přišel trochu odevzdaný,“ prozradil Deníku trenér Jeseníku Petr Ševčík, který se následně vyjádřil i ke svému odchodu.

„Za ty roky u fotbalu už jsem docela unavený a zkrátka si chci na chvíli od něj odpočinout. Není to tak, že bych měl jinou nabídku, ale alespoň na rok si dám od trénování pauzu a budu se zase více věnovat rodině a práci na domě. Na zápasy tak budu chodit bez starostí jen jako divák,“ doplnil s úsměvem Petr Ševčík.

FK Jeseník – SK Hranice 3:1 (2:0)

Branky: 9. a 48. Furik, 18. Navrátil – 68. Sobek. ŽK: Vavrač, Mlynář – Čáp. Rozhodčí: Kaloč – Vrťo, Galásek.
Diváci: 240.
Jeseník: Vrána – Mráz, Karakasidis, Macura, Vavrač – Kysela, Minka (71. Hanzlík), Mlynář, Woitek – Furik (57. Bříza), Navrátil (64. Plhák). Trenér: Petr Ševčík.
Hranice: Tomečka – Lasovský, Šišlák (59. Širůček), Sobek, Křenek (67. Kubica), D. Kuchař, M. Kuchař, Vyka, Kundrát, Čáp, Frydrych. Trenér: Rostislav Sobek.