Ústí okupuje v krajském přeboru druhé místo a patří k silnějším týmům v soutěži. Dle kouče Žingora chtějí ústečtí každý mač vyhrát. „Ale soupeř hraje o záchranu, takže svou kůži určitě zadarmo nedá. A navíc doma. 
Ve svém středu mají Chválkovice opory jako jsou Stejskal, Penc či Beneš," konstatoval Žingor.

„Do jarních utkání nastupuje i velezkušený Štrbík," dodal.

Na podzim Ústí Chválkovice vydrtilo 6:2, přesto je to tým nevyzpytatelný.

„Výsledek se možná zdál jednoznačný, ale do 80. minuty byl stav pouze 3:2," vrátil se do minulosti trenér Ústí. „Malou neznámou pro mě byly Chválkovice na začátku září, ale nyní máme už dostatek materiálu pro studování hry, kterou jim ordinuje exligový Tomáš Glos," řekl kouč.

Ani z toho, že Chválkovice hrají na domácí půdě, nemá trenér Ústí Žingor strach. „I z utkání na domácím pažitu je známe, ale otázkou zůstává, jak budou naši hráči schopni přenést získané poznatky na hrací plochu," zapřemýšlel ústecký kouč.

Radim Žingor dává ve všech utkáních hlavně na týmového ducha a nejmenuje konkrétní opory, které ve Chválkovicích nasadí.

„Spoléhám vždy na ty, o kterých si myslím, že jsou pro tým největším přínosem a vůbec nezáleží na věku hráče," zmínil trenér před zápasem.

Proti I. HFK Olomouc se vychytanou nulou blýskl brankář Ústí David Urbášek. Další výsledek bez poskvrny by Ústí vylepšil skóre a přiblížil tým blíže k prvnímu Jeseníku.

„Urbášek udržel čisté konto s Holicí a vůbec bychom se nezlobili, kdyby v nastoleném trendu pokračoval i nadále," povzbudil nadějného gólmana Radim Žingor.

FOTBAL – KRAJSKÝ PŘEBOR – 20. KOLO

Chválkovice – TJ SOKOL ÚSTÍ – SOBOTA 2. 4. od 10.00

Autor: Lubomír Budný