Pod taktovkou místních milovníků kopané se uskutečnil tradiční Turnaj starých pánů, kde určujícím kritériem pro hru byl věk hráčů nad čtyřicet let.

Klání s výbornou pověstí patří ke zpestření zimní přestávky fotbalové sezóny v Hranicích již po několik sezón.
Celkem pět týmů se nemusí za své výsledky stydět i přes úctyhodný věkový průměr.

Vítězem soutěže se stalo družstvo poskládané z funkcionářů a příznivců místního divizního fotbalového klubu SK Hranice, označené pro odlišení písmenem „B", protože hraničtí fotbalisté poskládali ještě druhé mužstvos iniciálou „A" na konci. Mezi další účastníky turnaje se zařadily i manšafty TJ Vítkov, TJ Drahouše a TJ Rajnochovice.

Výše zmíněné „béčko" hranických fotbalistů suverénně ovládlo turnaj a vybojovalo pro sebe zlatou příčku s dvanácti body. Domácí „áčko" se nenechalo zahanbit a sedm bodů v vzájemných soubojích jim přineslo druhé místo. Těsně za hranickými skončili vítkovští bardi na třetím místě se ziskem šesti bodů.

Čtvrtou pozici pak urval pro sebe celek Drahotuše.

Vítězný tým sebral i ocenění pro nejlepšího hráče, kterým se stal Marin Krampla a „béčko" pokračovalo v titulování dále, když byl nejúspěšnějším brankářem turnaje vyhlášen domácí Jiří Bartuček.

S celkovým skóre pěti vstřelených branek si pak titul nejlepšího střelce odnesl zástupce SK Hranice „A" Miroslav Takáč. Na soupisce hranického „áčka" figuroval také nejstarší hráč utkání Milan Pokorný.

Na úspěšném průběhu turnaje se kromě rozhodčího Z. Štětky podílela i celá řada přispívajících hráčů a přátel starých pánů. Poděkování patří hlavně sponzorům (SIGAD, Mijoka, Město Hranice, Velox Werk, Elektrolumen, Státní lázně K. Studánka, Šance, Stadoz, Palovi, Sydokon, Rolincovi, pan Hodis a pan Černý).

Příští rok čeká staré pány již dvacátý jubilejní ročník. „Chtěli bychom jej opět pojmout jako oslavu těch, kteří jsou ochotni se hýbat i po čtyřicítce a rozdávat radost i těm dalším," uvedl na závěr za organizátory turnaje Antonín Adámek. (lb)