Utkání začalo poměrně vlažně. První se do šance dostaly Určice, Petr Vodák protáhl gólmana Berkopfa, ten ale bez problému vyrazil. Po této akci se opakovalo několik rohových kopů, ale domácí se nedokázali před bránou Ústí prosadit. Naopak do útoku se začali pouštět hosté, nejprve vyzkoušel pozornost určického brankáře Miroslava Nejezchleba Tomáš Páleník.Vyražený balon se dostal k Vlastimilu Plesníkovi, ale ani ten se neprosadil, jeho dělovka mířila nad břevno. Stav zůstával nerozhodný až do čtyřicáté minuty, kdy se překvapivě chopili vedení hráči Ústí. Tomáš Ševčík využil zmatku po standardní situaci a překonal Nejezchleba. Do šaten se tedy odcházelo za nečekaného skóre 1:0 pro Ústí.

Druhá část pokračovala v nastoleném trendu. Oba týmy se o míč přetahovaly na půlce hřiště a do vážnějších situací se nikdo moc nepouštěl. Až v jednapadesáté minutě se vydal do útoku Tomáš Los, který s pomocí Hochmana připravil první domácí branku pro Dominika Bokůvku. Bylo srovnáno na 1:1. Průběh následující hry přinášel zajímavé okamžiky na obou stranách. V šedesáté minutě využil domácí gólman své výšky a vytáhl z brány téměř jistý gól, o dvě minuty později zase chytl prudkou střelu Michala Žocha.

Domácí se nenechali zahanbit, jejich útoky vedl převážně Los, kterému se povedlo taky nastřelit břevno soupeřovy brány. Ke konci zápasu poslal centr na nabíhajícího Javoříka, ten ale hlavičkoval nad. Obě mužstva chtěla získat cenné tři body, a proto bojovala až do samotného konce. Žoch stačil ještě označkovat brankáře Nejezchleba, ale na výsledku to už nic nezměnilo. Určice doma remizovaly s Ústím 1:1

„Přijeli jsme na první tým. Měli jsme z tohoto zápasu respekt, ale naši kluci to odehráli výborně po taktické stránce. Ten jediný gól byl spíš po naší chybě. My jsme nastřelili taky dvě břevna. Každopádně na sebe narazily dva zkušené týmy, a to bylo vidět. Remíza s vedoucím celkem se musí cenit," pochvaloval si trenér hostů Zdeněk Hoffman.

„Celkově to byla zasloužená remíza. V první části byl soupeř víc u balonu, byli nebezpečnější a druhou část tomu bylo naopak. Spokojenost, sice jsme hráli doma, ale z tohoto utkání bod je cenný. Máme další zápas bez prohry," ohodnotil nedělní hru trenér Určic Evžen Kučera.

Určičtí fotbalisté mají před sebou prostějovské derby. Příští týden je totiž čeká zápas na trávníku Konice.

TJ Sokol Určice – TJ Sokol Ústí u Hranic 1:1 (0:1)

Branky: 51. Bokůvka – 40. Ševčík. Rozhodčí: Vičař – Kopecký, Boháč. ŽK: Matoušek, Hochman, Los – Palacký, Ševčík, Bagar

Určice: Nejezchleb – Petržela, Vaněk, Peka, Javořík – Matoušek, Bokůvka, Holly (87. Halouzka), Hochman – Los, Vodák. Trenér: Evžen Kučera.

Ústí u Hr.: Berkopf – Senkovici Pav., Palacký, Pančochář, Senkovici Pat. – Škařupa, Skácel, Páleník, Plesník – Ševčík (73. Bagar), Žoch. Trenér: Zdeněk Hoffman.