Hosté začali bleskově a do desáté minuty musel brankář Ústí Chrástecký dvakrát lovit míč ze své sítě. Nejprve v 7. minutě sice úspěšně zasáhl proti Trajerovi, jenže odkopnutého míče se zmocnil Hochman a přeloboval jej.

Za další tři minuty se domácí neubránili standardní situaci. Určice zahrávaly rohový kop, přetažený centr vrátil jeden z hostujících hráčů zpět do šestnáctky a Skopalík dorážel na malém vápně – 0:2.

Pro tým trenéra Vojtěcha Bušiny to byla studená sprcha a to ještě navíc inkasoval před poločasovým hvizdem. Ve čtyřicáté minutě Určičtí potáhli míč po levé straně, přišel centr do vápna, kde Vodák střelou do protipohybu Chrásteckého zvyšoval už na tříbrankový rozdíl.

Hráči Ústí se do šancí příliš nedostávali, a když už, tak jednou nastřelili tyč, jmenovitě Škařupa.

„Určice hrály výborný fotbal, my jsme bohužel ve všech soubojích byli druzí a dá se říci, že góly jsme inkasovali po našich chybách v obrané fázi," pronesl domácí kouč Vojtěch Bušina.

Po deseti minutách druhé půle uviděl Určický obránce Michal Ján červenou kartu a domácí tak měli ještě jakous takous šanci s výsledkem něco udělat. Převzali iniciativu, ovšem první a zároveň poslední branku se jim podařilo vsítit až v 84. minutě zásluhou Ševčíka, který pouze korigoval na konečných 1:3. V závěru pak ještě orazítkovali břevno.

„Ve druhé půli jsme hru vyrovnali a získali po vyloučení převahu, ale Určice hrály, co potřebovaly. Potýkáme se nyní s herními problémy. Zkusíme s tím něco udělat v příštím kole v Želatovicích," dodal trenér Ústí.

„S výkonem týmu jsem velice spokojen. Do vyloučení Jána jsme byli lepší, drželi jsme míč a hráli fotbal. Kdybychom dohrávali v plném počtu, troufám si říci, že by zápas skončil větším rozdílem. Takhle se utkání vyrovnalo a k vidění byly spíše jen pološance na obou stranách. Dá se říci, že jsme se stáhli do obrany a chodili do brejků. Dařilo se nám odvracet centrované míče do šestnáctky, jen jednou jsme propadli a v závěru inkasovali," zhodnotil duel kouč vítězného týmu Evžen Kučera.

TJ Sokol Ústí – TJ Sokol Určice 1:3 (0:3)

Branky: 84. Ševčík – 7. Hochman, 10. Skopalík, 40. Vodák.

TJ Sokol Ústí: Chrástecký (72. Bernkopf) – Juga (46. Skácel), Palacký, Smolka, Bagar – Škařupa (80. Hradil), Pančochář, Plesník, Ševčík, Rebenda – Orava. Trenér: Vojtěch Bušina.

TJ Sokol Určice: Nejezchleb – Ján, Skopalík, Peka – Hochman, Los, Vaněk, Bokůvka – Kiška, Trajer (90. Petržela), Vodák (25. Javořík). Trenér: Evžen Kučera. (dak)